Polski Top Radia 357 z akcją pomocy Ukrainie

To już drugie wydanie Polskiego Topu Radia 357, natomiast pierwsze, które zostało wyłonione w głosowaniu online. Trwało ono od 1 do 28 kwietnia – w tym czasie 12 791 osób oddało ponad 700 tysięcy głosów na prawie 1000 utworów.

Tym samym przebiliśmy wynik z poprzedniego Topu. I to aż o 1200 głosujących. Bardzo nas to cieszy. Top to przede wszystkim zabawa, ale też ważny plebiscyt. Kilkanaście tysięcy osób angażuje się, by wspólnie tworzyć pewien kanon polskiej muzyki – tej starszej, tej nowszej. Nie znam drugiego zestawienia tworzonego przez tak silną społeczność – wyjaśnia Piotr Stelmach koordynujący pracę redakcji muzycznej w Radiu 357.

Patroni Na Topie pomagają Ukrainie

Podczas Topu radio będzie kontynuowało akcję pomocy ukraińskiej służbie zdrowia rozpoczętą w marcu. Tym razem podzieli się wsparciem otrzymanym od nowych Patronów.

Top w tym roku organizujemy w trudnym czasie. Długo zastanawialiśmy się czy i jak to zrobić. Ale uznaliśmy, że muzyka w tych najtrudniejszych chwilach potrafiła jednoczyć ludzi, dodawać im otuchy oraz odwagi i nieść ważne przesłanie. Było jednak jasne, że to spotkanie trzeba połączyć też z konkretną pomocą. W marcu wspólnie z Polską Misją Medyczną zapoczątkowaliśmy akcję wsparcia dla Ukrainy. Od początku myśleliśmy o tym, by była długoterminowa. Teraz będzie okazja pokazać jej nowy wymiar. Przekażemy na pomoc medyczną Ukrainie równowartość miesięcznego wsparcia zadeklarowanego przez każdego nowego Patrona – wyjaśnia Paweł Sołtys, prezes Radia 357.

W pomoc Ukrainie pod hasłem “Patroni Na Topie” można się włączyć przez cały dzień.

Nadajemy wyłącznie dzięki wsparciu Patronów. Top to moment, w którym spore grono słuchaczy decyduje się na rozpoczęcie Patronatu. Stąd pomysł, by właśnie tego dnia w ten sposób pomóc Ukrainie. Chcemy dzielić się dobrem, które sami otrzymujemy – dodaje Paweł Sołtys.

Podczas Topu – 5 występów na żywo

W trakcie audycji odbędzie się 5 występów na żywo, transmitowanych na antenie:

9:45 – Blenders
11:40 – Rita Pax
14:40 – Natalia Przybysz
17:40 – Barbara Wrońska
20:20 – Voo Voo

Wszystkie koncerty oraz 3-godzinny finał Topu będą transmitowane także w formie video w serwisach Facebook, YouTube i Patronite.

Po zakończeniu Polskiego Topu Radio 357 wyemituje selekcję polskich utworów “Muzyczny Salon Lexusa”, który poprowadzi Piotr Stelmach. Dzień zakończy “Nosowska czy Grechuta?”, czyli muzyczny “pojedynek”, w którym spotkają się Marta Kula i Daniel Wyszogrodzki.

Premiera w Box 357

Równocześnie z Topem w Box 357 rozpocznie się przedsprzedaż najnowszej propozycji dla słuchaczy – Saszetek 357. Zostały przygotowane we współpracy z marką Maremi Design.

Box to nasz autorski koncept. Oferujemy produkty bardzo wysokiej jakości, przygotowane z polskimi producentami. Zawsze w krótkich seriach i tylko w formie przedsprzedaży. W danym momencie dostępny jest tylko jeden przedmiot. A to co będzie następne jest zawsze niespodzianką – wyjaśnia Julia Kohman, kierująca obszarami sprzedaży i marketingu.

Saszetki 357 powstają w warszawskich pracowniach, przy współpracy z małymi szwalniami. Każda posiada specjalną podszewkę wg projektu Hugmun Studio. Całość jest trwała, wodoodporna i zaprojektowana tak, by wykorzystać każdy skrawek tkaniny. Przedsprzedaż ruszy 3 maja o godz. 9:00 na stronie box.Radio357.pl.

Źródło: Radio 357

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *