Polskie Radio z emisjami DAB+ w Łodzi i Opolu (akt.)

1 października 2014 roku Polskie Radio ruszyło ze stałymi emisjami cyfrowego radia w standardzie T-DAB+ w dwóch nowych miastach. W Łodzi emisja trzeciego multipleksu (MUXR-3) Naziemnego Radia Cyfrowego, na którego ofertę składają się stacje Polskiego Radia, prowadzona jest na kanale 5C (178,352 MHz), a w Opolu na kanale 11 C (220,352 MHz).

Aktualizacja: Marek Składowski, Prezes Zarządu Radia Łódź, w rozmowie z serwisem naziemna.info poinformował, że przyczyną opóźnienia startu emisji DAB+ w Łodzi i okolicach były problemy z instalacją sprzętu na kominie EC. Marek Składowski spodziewa się, że start emisji nastąpi najpóźniej w piątek (informacja została przekazana o godzinie 16:00).

Aktualizacja nr 2: Emisja DAB+ w Łodzi i okolicach ruszyła 3 października w późnych godzinach popołudniowych.

W ofercie programowej MUXR-3 znajduje się osiem stacji Polskiego Radia – Program I, Program II, Program III, Program IV, Polskie Radio dla Zagranicy, Polskie Radio 24, Polskie Radio Rytm oraz Polskie Radio Łódź (Łódź i okolice) i Polskie Radio Opole (Opole i okolice).

Do odbioru Naziemnego Radia Cyfrowego niezbędne jest posiadanie radioodbiornika obsługującego standard T-DAB+. Uruchomienie kolejnych stałych emisji cyfrowego radia nie ma żadnego wpływu na analogowe radio.

TON Łódź / EC
Kanał: 5C (178,352 MHz); Moc: 10 kW; Charakterystyka: ND (dookólna); Polaryzacja: V (pionowa)

polskieradiolodz

Wysoka / Góra Św. Anny
Kanał: 11C (220,352 MHz); Moc: 2 kW; Charakterystyka: ND (dookólna); Polaryzacja: V (pionowa)

Opole / ECO
Kanał: 11C (220,352 MHz); Moc: 10 kW; Charakterystyka: ND (dookólna); Polaryzacja: V (pionowa)

polskieradioopole

Źródło: Polskie Radio/własne

10 Comments on “Polskie Radio z emisjami DAB+ w Łodzi i Opolu (akt.)”

  1. Mieszkam ok.70 km na północ od komina EC 4. U mnie poza domem poziom sygnału max., w domu 4-8 kresek w zależności od miejsca( radio DUAL DAB 10S)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *