Polskie Radio: FOCUS ON THE BORDER – o sytuacji na granicy Polski, Unii Europejskiej i NATO

POLSKIE RADIO DLA ZAGRANICY uruchamia cykl reportaży FOCUS ON THE BORDER, dotyczący przyczyn i skutków kryzysu migracyjnego na wschodniej granicy Unii Europejskiej. Sytuacja na granicy Polski, Unii Europejskiej oraz NATO prezentowana jest głównie jako kryzys migracyjny. Przyczyną kryzysu jest jednak przede wszystkim próba sprowokowania działań o charakterze wojny hybrydowej na granicy Rzeczypospolitej Polskiej, nie tylko jako członka NATO i Unii Europejskiej, ale nade wszystko w celu destabilizacji i podsycania niepokoju na terytorium całej Unii Europejskiej.

Celem projektu FOCUS ON THE BORDER jest docieranie z wiarygodną, obiektywną informacją do odbiorcy, który korzysta z anglojęzycznych kanałów informacyjnych. Autor reportaży, Paweł Kurek, dziennikarz Informacyjnej Agencji Radiowej, swoją uwagę poświęca mieszkańcom terenów przygranicznych i koncentruje na obrońcach granicy polskiej, europejskiej i NATO.

Misją Polskiego Radia dla Zagranicy jest m. in. stawianie oporu maszynie propagandowej reżimów Władimira Putina oraz Aleksandra Łukaszenki uruchomionej również na terytorium członków UE oraz NATO, która ma na celu szkalowanie dobrego imienia obrońców granicy Rzeczpospolitej Polskiej, UE oraz Paktu Północnoatlantyckiego. Media podległe Putinowi i Łukaszence, działające nie tylko na terytorium FR i Białorusi, ale również w świecie anglojęzycznym, starają się blokować wysiłki polskiej dyplomacji na rzecz integracji wszystkich członków UE w chwili ataku hybrydowego Federacji Rosyjskiej i służb podległych Aleksandrowi Łukaszence.

Misją FOCUS ON THE BORDER jest neutralizacja fałszywego przekazu sytuacji na granicy polsko-białoruskiej lansowanego przez instytucje zależne od Władimira Putina oraz Aleksandra Łukaszenki i operujące również w świecie kultury anglosaskiej.

Reportaże będą dostępne na: https://www.polskieradio.pl/395/9610 oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *