Polskie Radio najbardziej opiniotwórczym nadawcą radiowym

Zgodnie z rankingiem przygotowanym przez Instytut Monitowania Mediów Polskie Radio zajęło 1. miejsce w zestawieniu najbardziej opiniotwórczych mediów wśród nadawców radiowych. Łącznie w lipcu powoływano się na anteny publicznego nadawcy aż 2570 razy. W rankingu ogólnym, obejmującym także telewizję, prasę i portale internetowe, anteny Polskiego Radia odnotowały rekordowe wzrosty.

Według najnowszego raportu IMM „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” Polskie Radio było w lipcu br. było najczęściej cytowanym nadawcą radiowym. Obecny wynik 2570 cytowań to niemal dwa razy więcej w porównaniu do czerwca br.

Program 1 Polskiego Radia w zestawieniu obejmującym łącznie telewizję, prasę, radio i portale internetowe zajął w lipcu br. 13. pozycję, awansując o dziewięć oczek w górę w stosunku do czerwca. Inne media powoływały się na wywiad redakcji Jedynki z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem, który komentował planowane zmiany w programie nauczania obejmujące obligatoryjny wybór między religią i etyką.

Duży skok zanotowało również Polskie Radio 24, które w rankingu ogólnym wspięło się o 10 oczek. Redakcja gościła na antenie między innymi Michała Dworczyka, szefa KPRM, który informował o planowanej odsprzedaży szczepionek przeciwko COVID-19 innym krajom w Europie.

Tym samym zarówno Polskie Radio 24, jak i Program 1 podwoiły w lipcu br. liczbę cytowań
w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *