Polskie Radio patronem medialnym 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

W dniach 18 – 23 września odbędzie 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Na rozmowy z ludźmi ze świata kina, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia zaprasza Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie. Co roku uczestnicy wydarzenia, często jako pierwsi w Polsce, mogą zapoznać się z najnowszymi rodzimymi produkcjami. O statuetkę Złotych i Srebrnych Lwów oraz innych nagród indywidualnych, rywalizują najciekawsze polskie filmy. W programie wydarzenia znajdują się: Konkurs Główny, Konkurs Filmów Krótkometrażowych i Konkurs Filmów Mikrobudżetowych oraz liczne sekcje pozakonkursowe i wydarzenia towarzyszące.

W Programie 1 Polskiego Radia, który jest wieloletnim patronem medialny Festiwalu, dziennikarka radiowej Jedynki, Martyna Podolska, przedstawi relacje, rozmowy z reżyserami, aktorami oraz ciekawostki ze świata kina. Już w najbliższą niedzielę, 17 września (godz. 23.35) w audycji „Spotkanie z…” rozmowa z Joanną Łapińską, dyrektor artystyczną FPFF, która opowie o programie festiwalu, jego idei, tegorocznych zmianach i prezentowanych filmach. W poniedziałek, 18 września, relacje z wydarzenia pojawią się w „Sygnałach dnia” (godz.6.00-9.00) i w „Ekspresie Jedynki” (godz. 15.00-18.00). Materiały oraz rozmowy z twórcami także w środę, 20 września w „Ekspresie Jedynki” oraz „Kulturalnej Jedynce” (godz. 23.00-24.00). 21 września specjalne wydanie „Magazynu bardzo filmowego” (godz. 23.00-24.00), na żywo, z Teatru Muzycznego z Gdyni. W sobotę, 23 września, poznamy laureatów Festiwalu – relacje m. in. do „Wolnej soboty” (godz. 6.00-9.00) oraz „Kultury na weekend” (godz. 14.45). Podsumowanie imprezy, w niedzielnej audycji „Kulturalna Jedynka” (godz. 23.00-24.00). Słuchaczy, którzy nie będą mogli śledzić przebiegu Festiwalu na antenie, radiowa Jedynka zaprasza na stronę www.jedynka.polskieradio.pl, gdzie dostępne będą artykuły i wszystkie audycje. Informacje na temat wydarzenia będzie można znaleźć także w mediach społecznościowych stacji.

W radiowej Trójce o najważniejszych wydarzeniach Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni opowiadać będzie Ryszard Jaźwiński, który spotka się między innymi z twórcami filmów pokazywanych w trzech konkursach: Konkursie Głównym, Konkursie Filmów Mikrobudżetowych oraz Konkursie Filmów Krótkometrażowych. Motywem dominującym w audycjach będzie wzbudzający największe zainteresowanie i emocje Konkurs Główny. W tym roku wśród prezentowanych w nim 16 tytułów aż 14 będzie miało swoją premierę. Radiowa Trójka zaprasza na rozmowy o najnowszych polskich produkcjach, które pojawią się w kinach dopiero w kolejnych tygodniach i miesiącach. Od 18 do 21 września (godz. 13.45) i w sobotę, 23 września (godz. 7.50) audycje Ryszarda Jaźwińskiego „Fajny film” oraz „Trójkowo, filmowo” (piątek, 22 września, godz. 13.00-15.00) prosto z Festiwalu w Gdyni.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *