Ukraiński serial „Sługa Narodu” w Polsat Seriale

Oryginalny ukraiński Sługa Narodu premierowo w naszym kraju – na kanale Polsat Seriale! Sługa Narodu to komedia polityczna. Co się dzieje, gdy zwykły, ale uczciwy człowiek zostaje wybrany na Prezydenta? Czy wywróci wszystko do góry nogami? Odpowiedź brzmi: Tak!

Sprawdź godziny emisji serialu „Sługa Narodu” w PROGRAMIE TV

Sługa Narodu to historia nauczyciela szkoły średniej Wasilija Pietrovicha Goloborodko (Volodymyr Zelensky), który nieoczekiwanie… wygrywa wybory prezydenckie, gdyż jego filmik, w którym krytykował władzę, stał się hitem i internetowym viralem. Niespodziewanie dla wszystkich jeden z uczniów bez zgody nauczyciela nagrał wszystkie jego wypowiedzi, a następnie opublikował je w Internecie. W ciągu jednego dnia zwyczajny człowiek zmienia się w przywódcę narodu – głównego kandydata do zwycięstwa w nadchodzących wyborach. Teraz jednak główny bohater tego serialu sam będzie musiał nie tylko zmierzyć się z armią cynicznych polityków, skorumpowanych urzędników i doradców, ale i stawić opór politycznej machinie pełnej wygód, pokus i przywilejów, z czego bardzo chciałaby skorzystać cała rodzina nowego prezydenta. W tej walce skazany jest on na porażkę, chyba że zdecyduje się na współpracę z uwięzionym politykiem, który zna struktury władzy w kraju lepiej niż ktokolwiek inny i nie powstrzyma się przed niczym, by je zreformować. Wasilij Goloborodko próbuje wieść normalne życie bez wszystkich „prezydenckich przywilejów” i bardzo ciężko pracuje, aby zbudować nowy kraj i walczyć z armią skorumpowanych biurokratów. Polityka nigdy nie była równie zabawna!

Ukraiński serial Sługa Narodu zdobył Złotą Nagrodę Remi w kategorii Komedia Telewizyjna na WorldFest 2016 w Houston. Na World Media Festiwal w Hamburgu otrzymał Srebrną Nagrodę i był finalistą Seoul International Drama Awards w 2016 roku.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Seriale w PROGRAMIE TV

Serial Sługa Narodu pobił rekord oglądalności w Ukrainie. W latach: 2015 – 2019 powstały trzy sezony tej przebojowej produkcji telewizyjnej (1. sezon liczył 23 odcinki, podobnie 2. sezon, natomiast 3. sezon to trzy odcinki 50-minutowe). W 2016 roku premierę miał film kinowy pod tym samym tytułem. Na fali popularności serialu jego twórca i odtwórca głównej roli – Volodymyr Zelensky ogłosił swój start w wyborach prezydenckich na Ukrainie w 2019 roku, w których następnie zwyciężył. Na oczach swojego narodu i całego świata z komika stał się bohaterem.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *