Polskie Radio RDC uruchomiło aplikację na smartfony

Darmową aplikację, dzięki której słuchacze będą mieli ciągły dostęp do programu RDC, można pobrać na urządzenia mobilne obsługiwane przez systemy iOS oraz Android. Poszerzona została również funkcjonalność odtwarzacza online na stronie rdc.pl, który obecnie umożliwia słuchanie RDC na każdej z mazowieckich częstotliwości.

Oprócz playera, umożliwiającego słuchanie RDC na każdym mobilnym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem, aplikacja oferuje szereg narzędzi ułatwiających słuchaczom stały kontakt z redakcją. Za pomocą funkcji Zostań Reporterem, w szybki i łatwy sposób można przesłać do redakcji nie tylko wiadomość tekstową, ale też zdjęcie, film czy dźwięk. W zakładkach Wiadomości, Pogoda i Korkometr można znaleźć aktualne informacje z całego Mazowsza, ale aplikacja zapewnia dostęp również do archiwalnych nagrań audycji (podcasty). Program został zoptymalizowany także pod kątem serwisów społecznościowych (Facebook, Twitter).

Aplikację RDC można pobrać przez iTunes i Sklep Google Play oraz na stronie rdc.pl.

Nowe rozwiązania zostały wprowadzone również na stronie internetowej rdc.pl. Obecnie, korzystając z playera online, słuchacz może wybrać częstotliwość RDC najbliższą swojemu miejscu zamieszkania i dedykowany mu program lokalny, w ramach którego przez cały tydzień od poniedziałku do piątku na częstotliwościach RDC w Ostrołęce, Płocku, Radomiu, Siedlcach i Warszawie – co godzinę od 6:30 do 18:30 – prezentowane są Wiadomości Lokalne. Na wszystkich częstotliwościach emitowane są również dedykowane poszczególnym miastom godzinne audycje – w środy audycja społeczno-publicystyczna „Lokalnie”, a w piątki – „Plan na weekend”.

Źródło: Polskie Radio RDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *