Polskie Radio uruchamia serwisy w języku ukraińskim

Program 1 Polskiego Radia od dziś nadaje serwisy informacyjne w języku ukraińskim – ,,Wiadomości w języku ukraińskim’’. Można ich słuchać na antenie codziennie po godz. 10.00 i po godz. 17.00. Informacje przygotowują i prezentują dziennikarze Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy.

W obliczu agresji Putina na Ukrainę, Polskie Radio S.A, wypełniając misję polskiego publicznego nadawcy spełniającego najwyższe standardy rozgłośni publicznych UE, uważa za konieczne dotarcie do możliwie największej liczby odbiorców zagrożonych atakiem informacyjnym reżimu Putina, w tym również słuchaczy z Ukrainy, którzy w niedostatecznym stopniu znają język polski. Obecność serwisów w języku ukraińskim na falach Polskiego Radia stanowi także wyraz solidarności z ukraińskimi dziennikarzami, którzy muszą obecnie z narażeniem życia pracować w warunkach wojennych, broniąc tym samych przestrzeń informacyjną Ukrainy oraz cały obszar Euroatlantycki przed skomasowanym atakiem informacyjnym maszyny propagandowej rosyjskiego agresora – mówi Andrzej Rybałt, dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy.

Serwisy informacyjne Sekcji Ukraińskiej na falach Programu 1 Polskiego Radia informują o aktualnej sytuacji na froncie walki Ukraińców z agresorem, wsparciu Polski oraz jej sojuszników z NATO oraz UE dla Ukrainy, współpracy polskich i ukraińskich organizacji pozarządowych w celu wspierania społeczeństwa ukraińskiego. Słuchacze informowani są również o operacjach bądź przygotowaniu do takich operacji agentury rosyjskiej w celu destabilizacji sytuacji politycznej i gospodarczej w państwach członkowskich NATO ze szczególnym uwzględnieniem wschodniej flanki Sojuszu. Serwisy monitorują wszelkie publikacje wpisujące się w projekty dezinformacyjne aparatu propagandowego Putina realizowane zarówno na terytorium zaatakowanej Ukrainy, jak i Wolnego Świata i bezpośrednio zagrażające fundamentalnym interesom bezpieczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej.

Polskie Radio dla Zagranicy jest anteną Polskiego Radia – medium publicznego – nadającą program o charakterze informacyjno-publicystycznym, stanowiący kanał komunikacji, dialogu i rozpowszechniania informacji z Polski, z regionu Europy Środkowo-Wschodniej i Unii Europejskiej.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *