POR gra Beethovena i Schuberta. Transmisja w radiowej Dwójce

Uwertura Twory Prometeusza Ludwiga van Beethovena, V Symfonia B-dur D 485 Franza Schuberta oraz Koncert d-moll na 2 flety i orkiestrę Franciszka Dopplera to program koncertu Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Dawida Runtza, który odbędzie się w niedzielę 11 marca w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Transmisja na antenie radiowej Dwójki od godz. 18.00.

Dawid Runtz urodził się w 1992 roku w Wejherowie. W 2016 roku ukończył studia dyrygenckie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Maestro Antoniego Wita, debiutując koncertem z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie. Swój warsztat dyrygencki wzbogacał pod kierunkiem maestro Jormy Panuli i Jacka Kaspszyka podczas mistrzowskich kursów dyrygenckich. Wyjątkowym artystycznym osiągnięciem było ukończenie „Riccardo Muti Italian Opera Academy” w Rawennie, prowadzonej przez światowej sławy dyrygenta Maestro Riccarda Mutiego, dyrektora Chicago Symphony Orchestra. Dawid Runtz obecnie piastuje stanowisko pierwszego dyrygenta Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie.

Agata Kielar-Długosz to znakomita polska flecistka, absolwentka m.in. studiów solistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fletowych.

Łukasz Długosz uznawany jest przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. Jest najliczniej uhonorowanym w historii polskim mistrzem tego instrumentu. Absolwent m.in. studiów solistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz Yale University w New Haven. Laureat licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fletowych.

Program: Ludwig van Beethoven – Uwertura Twory Prometeusza, Franciszek Doppler – Koncert d-moll na 2 flety i orkiestrę, Franz Schubert – V Symfonia B-dur D 485.

Wykonawcy: Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Dawida Runtza; soliści: Agata Kielar-Długosz (flet) i Łukasz Długosz (flet).

Początek transmisji na antenie Programu 2 Polskiego Radia w niedzielę 11 marca o godz. 18.00 – w ramach audycji „Filharmonia Dwójki”. Prowadzenie – Grzegorz Dąbrowski.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *