Porozumienie TVP i Straży Pożarnej dla cyfryzacji

14 marca TVP podpisała porozumienie z Zarządem Głównym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej-Szefem Obrony Cywilnej Kraju, dotyczące współdziałania w akcji promocyjno-informacyjnej w związku z wyłączaniem telewizji analogowej.

Służby przeciwpożarowe – państwowe i ochotnicze – wyraziły wolę zaangażowania w kampanię promocyjno-informacyjną na rzecz naziemnej telewizji cyfrowej. Strażacy będą aktywnie uczestniczyć w rozpowszechnianiu wiedzy o odbiorze cyfrowym i związanych z nim nowych możliwościach. Jednak najważniejsze jest wsparcie, jakiego strażacy mogą udzielić mieszkańcom wskazanym przez wójta, burmistrza lub instytucje pomocy społecznej np. przy modyfikacji instalacji antenowych. Strażacy dostrzegają także możliwości jakie stwarza telewizja cyfrowa, m.in. w zakresie informowania obywateli o sytuacjach niebezpiecznych i kryzysowych.

19 marca o godzinie 1:00 – zgodnie z przyjętym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej harmonogramem – wyłączone zostaną kolejne emisje analogowe telewizji naziemnej. Oznacza to, że po tym dniu w okolicach Elbląga, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wisły możliwy będzie jedynie odbiór cyfrowy. Kolejne wyłączenia emisji analogowych będą prowadzone sukcesywnie do 23 lipca.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *