„Poszukiwacze klejnotów: Australia” – premiera na Polsat Viasat Explore

Nowa seria „Poszukiwacze klejnotów: Australia”, której premiera odbędzie się 3 listopada o 21:00 na kanale Polsat Viasat Explore, zabiera widzów w podróż do serca australijskiego buszu, gdzie współcześni poszukiwacze skarbów polują na wyjątkowe klejnoty. Wraz z programem wybierzemy się na złoża szafirów leżące w Queensland, które zajmują ponad 900 kilometrów kwadratowych i są jednymi z największych złóż tych kamieni na świecie.

Sprawdź godziny emisji audycji „Poszukiwacze klejnotów: Australia” w PROGRAMIE TV

Ekipa silnych wydobywców z oddaniem pracuje w bardzo trudnych warunkach w temperaturze sięgającej nawet 40 stopni, walcząc z suszami, burzami i powodziami. W maleńkim miasteczku Rubyvale pięć zespołów ryzykuje wszystko, by zdobyć bogactwo.

Mifsudowie od niedawna zajmują się poszukiwaniem szafirów. Anthony porzucił karierę w górnictwie, by wykopywać coś bardziej olśniewającego niż węgiel, a w zmaganiach wspiera go pełna energii żona Jodie. Ich dzieci także czasem przychodzą z pomocą licząc na większy spadek po rodzicach. Jednak sam entuzjazm nie wystarczy, by znaleźć cenne klejnoty. Wkrótce odkrywają, że jeden niewłaściwy ruch wykonany pod ziemią może wpędzić ich w poważne tarapaty. Awarie maszyn, kłótnie rodzinne i brak szafirów mogą sprawić, że nowicjusze skończą swoją przygodę, zanim dokopią się do fortuny.

Najlepsi przyjaciele Max i Glen dysponują nie tylko wiedzą, ale też umiejętnościami. Nie mają niestety szczęścia – matka natura wciąż odsyła ich do domu z pustymi rękoma. Aby prowadzić wydobycie potrzebują wody, ale dwa lata temu potężna burza zniszczyła tamę, a z kolei panująca teraz susza sprawiła, że zostali oni bez środków do życia. Gdy kopalnia szafirów nie działa, przyjaciele, nie mając innego wyboru, poszukują klejnotów w innych rejonach, tylko po to, aby mieć za co żyć.

Todd, Brianna i mały Joseph wnoszą na tereny złóż kamieni szlachetnych młodzieńczą radość. Młoda rodzina jest gotowa zbudować tutaj dla siebie przyszłość pomimo trudnych warunków. Są sprawnymi sprzedawcami wykorzystującymi potęgę internetu, aby sprzedać szafiry za jak najwyższą kwotę. Wydobywanie kamieni to ciężka praca, jednak razem łatwiej ją wykonywać, szczególnie pod czujnym okiem małego Josepha.

„Starzy wyjadacze” – Ray i Paul znają kilka sztuczek, jeśli chodzi o poszukiwanie kamieni szlachetnych. Obaj są radiestetami i praktykują starą metodę poszukiwania kamieni przy pomocy metalowych różdżek. Ale nawet dzięki swojej wiedzy i nadprzyrodzonym mocom, ci starzy przyjaciele nie zawsze trzymają się z dala od kłopotów. Czasem odkrywają, że niebezpieczeństwo czai się pod ziemią – tam, gdzie najmniej się tego spodziewali.

Richardsonowie – Rowan i jego kuzyn Roorat – prowadzą wykopaliska przy pomocy potężnych maszyn wydobywczych. Obaj dorastali na złożach szafirów i przejęli rodzinny biznes, a teraz zmuszeni są do tego, aby co tydzień dostarczać worki pełne kamieni. Muszą spłacić swoje inwestycje i utrzymać kopalnię w ruchu. Ale jak wszyscy łowcy, Richardsonowie też szukają unikatowych szafirów „Parti” – wielobarwnych klejnotów, które mogą przynieść duże pieniądze. Pogoń za tym niesamowitym klejnotem doprowadza grupę wydobywców do granic wytrzymałości.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat Explore w PROGRAMIE TV

Premiera serii „Poszukiwacze klejnotów: Australia” już 3 listopada o 21:00 na kanale Polsat Viasat Explore (dwa odcinki). Emisja kolejnych odcinków w czwartki od 21:00.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *