Transmisja Mszy Świętej z Berlina w TVP Polonia

W niedzielę, 30 października o godz. 13:00, w bazylice św. Jana Chrzciciela w Berlinie odprawiona zostanie msza święta w języku polskim, dla Polaków mieszkających w stolicy Niemiec. Nabożeństwo będzie transmitowane na antenie TVP Polonia.

Sprawdź godziny transmisji Mszy Świętych w PROGRAMIE TV

Mszy świętej przewodniczył będzie ks. Przemysław Kawecki SDB, który podkreśla, że okazją do transmisji jest 40-lecie istnienia Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie. Misja swoją działalnością obejmuje 40 tys. Polaków.

W parafii przy Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie działa wiele grup, w które angażują się wierni. To m. in. Ruch Światło-Życie, Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji, Domowy Kościół, Rodzina Szensztacka, Koło Żywego Różańca, Grupa Oratoryjna, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Diakonia Życia, Grono Dzieci Maryi – informuje ks. Przemysław Kawecki.

W każdą niedzielę w czterech berlińskich kościołach odprawianych jest sześć mszy świętych w języku polskim, w tym trzy w bazylice św. Jana Chrzciciela.

Sprawdź ofertę kanału TVP Polonia w PROGRAMIE TV

W Berlinie mieszka ok. 100 tys. Polaków. Dzięki transmisji w TVP Polonia, mszę świętą będą mogli obserwować Polacy na całym świecie.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *