Premiera 2. części 8. sezonu „The Walking Dead” na FOX

Telewizja FOX ogłosiła, że druga część ósmego sezonu serialu „The Walking Dead” zadebiutuje na antenie FOX w poniedziałek, 26 lutego o godz. 22.00. Druga część sezonu składa się z ośmiu odcinków. Producentami wykonawczymi „The Walking Dead”, który od pięciu sezonów jest najchętniej oglądanym serialem telewizyjnym, są Scott M. Gimple oraz Robert Kirkman, Gale Anne Hurd, Greg Nicotero, Dave Alpert i Tom Luse. Najnowsza część tej kultowej produkcji zostanie wyemitowana na ponad 125 rynkach, na których obecna jest telewizja FOX, zaledwie 24 godziny po premierze w Stanach Zjednoczonych, co wpisuje się w przyjętą przez Fox Networks Group strategię jednoczesnych globalnych premier.

Śledź szczegóły w programie telewizyjnym kanału FOX

Telewizja FOX ma wyłączne prawa do międzynarodowej dystrybucji kultowego serialu „The Walking Dead” i jako pierwsza prezentuje widzom z całego świata premiery najlepszych produkcji rozrywkowych. Telewizja FOX i stacja AMC wspólnie pracowały nad scenariuszem i po raz pierwszy zaplanowały jednoczesną, globalną premierę serialu w 2010 roku. Emitowany na antenie stacji FOX serial „The Walking Dead” ogląda na całym świecie ponad 200 milionów widzów ze 125 krajów. Pierwszy odcinek ósmego sezonu był jednocześnie setną częścią serii.

11 grudnia wyemitowano ostatni odcinek pierwszej części 8. sezonu, który niezmiennie cieszył się dużą popularnością wśród widzów kanału. Średnio premierowe odcinki przyciągały przed telewizory ponad 91 tysięcy widzów, co dawało stacji udział SHR 1,42% w grupie komercyjnej 16-49. Oglądalność premierowych odcinków tego sezonu była wyższa o 446% od średniej kanału w prime time. Nowy sezon przyciągnął do kanału FOX prawie 30% nowych widzów w grupie 16-49.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *