Premiera dokumentu „Ocalić rekina” na kanale Polsat Viasat Nature

W lipcu 2015 roku, australijski surfer Mick Fanning brał udział w zawodach World Surf League Championship Tour organizowanych w Jeffreys Bay w RPA. Gdy znajdował się w wodzie oczekując na występ, na oczach tysięcy przerażonych fanów został zaatakowany przez żarłacza białego. Po tych dramatycznych wydarzeniach Mick zdecydował się zakończyć swoją karierę. Obecnie emerytowany surfer podejmuje działania na rzecz ochrony przyrody. W programie „Ocalić rekina”, którego jest gospodarzem, wyrusza w trudną i emocjonalną podróż. Chce podczas niej skonfrontować się ze swoimi doświadczeniami i lepiej poznać te wyjątkowe drapieżniki. Premiera fascynującej dwuczęściowej serii „Ocalić rekina” 7 czerwca o 21:00 na antenie Polsat Viasat Nature.

Sprawdź godziny emisji dokumentu „Ocalić rekina” w PROGRAMIE TV

W dokumencie Mick Fanning, trzykrotny mistrz surfingu i obrońca przyrody, spotyka się z czołowymi ekspertami oraz naukowcami, by poznać sposoby ochrony rekinów. Szacuje się, że każdego roku ginie od 20 do 100 milionów tych wspaniałych ryb. Drapieżniki coraz częściej padają ofiarą komercyjnych połowów – poluje się na nie dla ich mięsa i płetw. Giną również z powodu utraty siedlisk, zanieczyszczenia wód, wycieków ropy naftowej. Do tej sytuacji przyczynia się także postrzeganie rekinów jako śmiertelnie niebezpiecznych zabójców. Mick podróżuje po świecie, badając problemy związane z tą trudną relacją między ludźmi a rekinami. Poznaje także najnowsze rozwiązania technologiczne pozwalające na bezpieczną koegzystencję obu gatunków. Odkrywa ukryte prawdy, zagrożenia i sposoby ratowania tych majestatycznych mieszkańców oceanów przed wyginięciem.

W dokumencie przedstawione zostaną również działania czołowych ekspertów w temacie, w tym dr. Charliego Huveneersa, profesora Colina Simpfendorfera, dr. Neila Hammerschlaga i znanej obrończyni rekinów Cristiny Zenato.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat Nature w PROGRAMIE TV

Premiera 1. części w poniedziałek 7 czerwca o 21:00 na kanale Polsat Viasat Nature. Emisja 2. części we wtorek 8 czerwca o 21:00.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *