Premiera 3. sezonu „Rzecznych potworów” na kanale Polsat Viasat Explore

Jeremy Wade, światowej sławy wędkarz ekstremalny, znów wyrusza w podróż do najodleglejszych zakątków Ziemi. W 3. sezonie Wade poszukiwać będzie czyhających w słodkich wodach potworów atakujących ludzi. Wędkarz wytropi między innymi: słonowodne stworzenia, które zapuszczają się kilka mil w głąb kontynentalnej Australii, legendarne japońskie ryby, a także niezwykłe wodne drapieżniki w Brazylii i Argentynie. Premiera 3. sezonu „Rzecznych potworów” w sobotę 5 czerwca o 21:00 na kanale Polsat Viasat Explore.

Sprawdź godziny emisji serii „Rzeczne potwory” w PROGRAMIE TV

Obgryzacz przyrodzenia z Papui-Nowej Gwinei

W wodach Sepik, mierzącej ponad tysiąc kilometrów i jednej z ostatnich niezbadanych rzek świata, żyje potwór o wymownej nazwie „Ball Cutter” (Obcinacz jąder), który lubuje się… w ludzkim mięsie. Stworzenie to żeruje na niczego niespodziewających się rybakach. Ryba ta atakuje pewną delikatną część ciała, co powoduje, że w ciągu zaledwie kilku minut ofiary wykrwawiają się na śmierć. Jeremy Wade z pomocą kawałka wieprzowiny zastawia sidła na tego drapieżnika. Rzecznym potworem okazuje się być paku, ryba sprowadzona do Papui-Nowej Gwinei z Ameryki Południowej. Jak się okazuje, jest to gatunek, który do tej pory uważano za roślinożerny. Jednak w miarę jak ryba ta coraz liczniej rozmnażała się w wodach rzeki Sepik, musiała dostosować się do panujących tam warunków. Z powodu braku roślinnego pożywienia zmieniła się w drapieżnika żywiąc się mniejszymi rybami, młodymi krokodylami, kaczkami czy w końcu także ludzkim mięsem. Okaz, który został złowiony przez Jeremy’ego Wade’a, to spora sztuka przypominająca bardzo dużą piranię z paszczą pełną podobnych do ludzkich zębów, których można użyć do miażdżenia orzechów. Wade jest przekonany, że to właśnie ten obcy dla Papui-Nowej Gwinei gatunek jest odpowiedzialny za ataki na rybaków.

Mięsożerny węgorz z Nowej Zelandii

W jeziorach Nowej Zelandii w przeciągu zaledwie kilku tygodni dwóch nurków zostało zaatakowanych przez agresywnego potwora. Jednemu z nich wbił się w płetwę, drugiego zaś uderzył z taką siłą, że złamał mu jedno z żeber. Jeremy Wade podejrzewa, że nurkowie zostali zaatakowani przez wyjątkowo wielkiego, bo liczącego prawie dwa metry, węgorza. Krew węgorzy jest tak trująca, że z łatwością mogłaby zabić psa, ich zapach niezwykle… wyrafinowany, mocne szczęki usiane setkami zębów, a w ciągu swego niemal 100-letniego życia mogą osiągnąć monstrualne rozmiary nawet dwóch i pół metra długości oraz 40 kilogramów wagi. Wade chce zapolować na okaz, który od 30 lat nie widział światła słonecznego. Z pomocą tuszy jelenia, w otoczeniu kamer Wade dokumentuje atakujące w rojach ryby, które chwytają ofiarę jak krokodyle. Nieustraszony wędkarz posuwa się jeszcze dalej – zakłada wysmarowany jelenimi wnętrznościami gruby kombinezon do nurkowania. Chce sprawdzić, czy węgorze bez problemu zaatakują żywe stworzenie znacznie większe od nich. I szybko przekonuje się, że głodny węgorz niczego się nie boi.

100 kilogramowy cichy zabójca z Argentyny

Rzeka Parana o długości 5000 kilometrów, mająca swój początek w Brazylii i przepływająca przez Argentynę, jest domem dla cichego zabójcy, który, skradając się na płyciznach, zabił dwoje małych dzieci. Mowa o płaszczce, którą miejscowi nazywają „Chucho de Rio”, czyli „Pies Rzeczny”. Ma przypominający bicz ogon z ostrym niczym sztylet kolcem na końcu, który może zrobić głęboką ranę. Co więcej, skóra ryby pokryta jest warstwą niszczącego tkanki jadu, który mógłby zabić konia. Ta płaszczka jest bardziej wytrzymała niż jej kuzyni, ma krótszy ogon, a dzięki swej barwie idealnie kamufluje się w płytkich wodach. Jeremy Wade stawia sobie za punkt honoru wyłowienie jej. Zajmuje mu to aż 11 dni. Po trzygodzinnej walce wyciąga z wody mierzącego półtora metra i ważącego ponad 100 kilo potwora, którego kolec na ogonie przypomina maczugę. Miejscowi twierdzą, że to wcale nie jest największy okaz w tej rzece…

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat Explore w PROGRAMIE TV

To jeszcze nie wszystko. W programie pojawią się także rażący prądem mordercy czy zabójcy uzbrojeni w piły łańcuchowe – i nie, mowa tutaj nie o seryjnych mordercach ze slasherów, ale o prawdziwych słodkowodnych potworach, na które Jeremy Wade poluje w 3. sezonie „Rzecznych potworów”, tylko na kanale Polsat Viasat Explore. Premiera 5 czerwca o 21:00, kolejne odcinki w niedziele o 21:00.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *