Premiera filmu „Agatha i morderstwa o północy” na kanale Epic Drama

Agatha Christie, detektywka i słynna pisarka kryminałów, przebywa w Londynie podczas niemieckich bombardowań. W wyniku wojennej zawieruchy decyduje się na niespodziewany i zaskakujący krok. Choć początkowo plan wydaje się idealny, sprawy szybko się komplikują. Czy znanej autorce uda się wyjść cało z trudnej sytuacji? Premiera filmu „Agatha i morderstwa o północy” 4 września o 21:30 na kanale Epic Drama.

Sprawdź godziny emisji filmu „Agatha i morderstwa o północy” w PROGRAMIE TV

Londyn, 1940 rok. Niemcy regularnie bombardują miasto. Agatha Christie boi się, że wojna może zniszczyć jej przyszłość, więc podejmuje zaskakującą decyzję – uśmierca swojego najsłynniejszego bohatera. Pisarka w ciągu sześciu lat stworzyła 12 powieści o przygodach Poirota, a zatem powinna być bogatą kobietą! Niestety z trudem wiąże koniec z końcem. Usunięcie detektywa w samym środku wojny wydaje się niedorzecznym zabiegiem, ale Christie ma plan. Sprzedaje swoją powieść prywatnemu kupcowi, bibliofilowi, który za kawałek historii zapłaci każdą cenę. Spotkanie ma miejsce w hotelu w Londynie, ale mimo obecności starego przyjaciela, sprawy nie idą zgodnie z planem. Spadają bomby i giną ludzie. W tej sytuacji jedyną rzeczą cenniejszą niż ostatnie przygody Poirota może być tylko ostatnia książka napisana przez Agathę Christie.

W filmie występują Helen Baxendale jako Agatha Christie, Blake Harrison jako Travis Pickford, Gina Bramhill jako Grace Nicory, Elizabeth Tan jako Jun Yuhuan, Alistar Petrie jako Sir Malcolm Campbell, Vanessa Grasse jako Nell Lewis, Jodie McNee jako PC O’Hanauer, Daniel Caltagirone jako Eli Schneider, Morgan Watkins jako Rocco Vella, Jacqueline Boatswain jako Audrey Evans, Scott Chambers jako Clarence Allen i Thomas Chaanhing jako Frankie Lei. Za reżyserię odpowiada Joe Stephenson. Autorem scenariusza jest Tom Dalton, który pracował także przy innych produkcjach o Christie – „Agatha i Klątwa Ishtar” oraz „Agatha: Prawdziwe morderstwo”.

Sprawdź ofertę kanału Epic Drama w PROGRAMIE TV

Premiera filmu „Agatha i morderstwa o północy” 4 września o 21:30 na kanale Epic Drama.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *