Premiera Karpia 2016 w Trójce

W piątek, 25 listopada 2016 roku, Program 3 Polskiego Radia zaprezentuje nowego „Karpia”, czyli świąteczną piosenkę w wykonaniu dziennikarzy Trójki. Nagranie to znajdzie się na płycie „Święta bez granic 2016”, z której dochód przeznaczony zostanie – po kilku latach przerwy – na Fundację Świętego Mikołaja.

Radiowa Trójka już od 24 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym „Karpiem”, czyli świąteczną piosenką Programu 3 Polskiego Radia. W tym roku, pod hasłem „Święta bez granic”, Trójka będzie wspierać program „Stypendia św. Mikołaja” prowadzony przez Fundację Świętego Mikołaja (www.mikolaj.org.pl). Opiekuje się ona zdolnymi, zaangażowanymi społecznie uczniami i pozwala im realizować swoje pasje. Dzięki comiesięcznemu stypendium wypłacanemu przez cały rok szkolny wybrani uczniowie mogą sfinansować m.in. zajęcia dodatkowe, naukę języka, zakup instrumentu albo sprzętu sportowego. Dotychczas Fundacja przyznała już 2039 stypendiów, kolejne młode talenty czekają na wsparcie.

„Krok po kroku, krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku – idą święta!” – śpiewają już od 17 lat dziennikarze Trójki. Nie inaczej jest w tym roku – w ramach akcji „Święta bez granic” w studiu nagraniowym Programu 3 oraz Studiu im. Witolda Lutosławskiego powstała nowa wersja tej piosenki. I – jak zwykle brawurowo – wykonali ją Przyjaciele Karpia, czyli radiowcy z ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Do wysłuchania antenowej premiery „Wiersza o karpiu” – bo taki tytuł nosi utwór skomponowany przez Krzesimira Dębskiego i opatrzony słowami Michała Zabłockiego – Kuba Strzyczkowski zaprasza w piątek, 25 listopada, w popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki” (godziny 16:00-19:00). Piosenka ta znajdzie się na specjalnej płycie „Święta bez granic 2016”, która od piątku 2 grudnia będzie dostępna w dobrych sklepach muzycznych, sklepiku „Walendziku” przy Myśliwieckiej 3/5/7 oraz internetowym sklepie Polskiego Radia sklep.polskieradio.pl. Po premierze antenowej, na stronie internetowej akcji swietabezgranic.pl będzie można obejrzeć „making of” nowego „Karpia”.

Nieodłącznym elementem akcji są coroczne aukcje niezwykłych przedmiotów, podarowanych Trójce przez znane osoby. Licytacje będą odbywać się – tradycyjnie już – w grudniowe piątki (2, 9, 16 i 23 grudnia) na antenie Programu 3 w popołudniowym „Zapraszamy do Trójki”, a poprowadzi je Kuba Strzyczkowski. Natomiast do 31 stycznia 2017 roku działać będzie specjalny numer 7545, na który można wysyłać charytatywne sms-y – koszt jednej wiadomości to 6,15 zł z VAT (operatorzy T-Mobile, Plus, Orange i Play zrzekli się dochodu z połączeń).

Całkowity dochód ze sprzedaży płyty „Święta bez granic 2016”, aukcji oraz sms-ów zostanie przekazany dla Fundacji Świętego Mikołaja, na którą można wpłać również wolne datki (konto bieżące: Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001. W tytule przelewu: „Trójka – Święta bez granic”).

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku – dzięki hojności słuchaczy – podczas akcji „Święta bez granic” Trójka zebrała dokładnie 752 099 zł (nie licząc dochodu ze sprzedaży płyty z „Karpiem”), które zasiliły konto Fundacji KOOCHAM w gminie Nieporęt k/Warszawy. Z tych środków zakończyła ona budowę przedszkola Ooniwerek oraz – działającej od września br. – szkoły podstawowej dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *