Premiera „Mordu w hurtowni” na żywo w Teatrze Telewizji

W poniedziałek, 25 września o godz. 21:10 TVP1 zaprasza na premierę spektaklu „Mord w hurtowni” w reżyserii Adama Sajnuka. Przedstawienie realizowane w studio w formule „na żywo” otwiera cykl „Teatr Sensacji. Powrót Kobry”.

Sprawdź godziny emisji „Mordu w hurtowni” w PROGRAMIE TV

Historia opowiada o śledztwie prowadzonym przez Kapitana Milicji w hurtowni wielobranżowej, w której doszło do zamordowania jednego z pracowników. Spektakl na podstawie sztuki Marka Domańskiego, pod tym samym tytułem, miał swoją premierę w Teatrze Telewizji w 1967 roku.

„Mord w hurtowni” to kryminalna komedia mająca w sobie cechy opowieści z dreszczykiem. Nowa inscenizacja utrzymana będzie w konwencji kryminalnych przedstawień z lat 60., eksponując warstwę komediową. Całość będzie utrzymana w umownej teatralnej estetyce, z elementami pastiszu.

Spektakl prezentuje nie tylko historię z tamtych lat, ale przede wszystkim mentalność bohaterów. Wśród nich są m.in. idealistyczny detektyw-służbista, skorumpowany amant magazynier, wyrachowana księgowa
i zmanipulowana, zakompleksiona klientka. Hurtownia to prawdziwy mikrokosmos Polski Ludowej. Bohaterowie próbują przetrwać, a także wzbogacić się, wykorzystując powszechny bałagan. Manipulują propagandowymi hasłami, śmiejąc się w nos nadmiernie rozbudowanej biurokracji.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Reżyserem spektaklu jest Adam Sajnuk – współzałożyciel Teatru Konsekwentnego, dyrektor Teatru WARSawy. Z wykształcenia jest filmoznawcą, ale poświęcił się pasji teatralnej. W Teatrze Telewizji zrealizował przedstawienia: „Duet, czyli recepta na miłość” Magdaleny Wołłejko (2020), „Akompaniator” Anny Burzyńskiej (2022) oraz „Zaklęte rewiry” Henryka Worcella (2022).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *