Premiera musicalu „Metro. 30 lat później” w Teatrze Telewizji

W poniedziałek 20 grudnia Teatr Telewizji zaprasza do TVP1 na musical „Metro. 30 lat później” w reżyserii Janusza Józefowicza. Z okazji jubileuszu musicalu widzowie obejrzą współczesną wersję spektaklu zrealizowaną w katowickim Spodku. Na scenie pojawią się m.in. artyści z pierwszej obsady „Metra”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP1

Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich problemach i marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt sprawia, że coraz bardziej zależy im na spełnieniu własnych pragnień. Marzą o miłości, zrozumieniu scenicznej karierze i sławie. Pełni energii do pracy twórczej postanawiają wystawić na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan. Dla niego metro jest domem, a underground sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze.

Kultowy polski musical opowiada o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości. „Metro” wystawiane jest nieprzerwanie od 30 lat.

Libretto i teksty piosenek – Agata i Maryna Miklaszewskie
Muzyka – Janusz Stokłosa
Scenariusz, choreografia i reżyseria – Janusz Józefowicz
Występują m.in.: Magdalena Dąbkowska, Kuba Józefowicz, Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, Mariusz Czajka, Artur Chamski, Jerzy Grzechnik, Natalia Srokocz, i inni.

„Metro.30 lat później”, TVP1, Teatr Telewizji, poniedziałek 20 grudnia o godz. 21.00.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *