Premiera nowego serialu „Komisarz Maigret” na Epic Drama

Na kanale Epic Drama zadebiutuje „Komisarz Maigret”, osadzony w latach 50. dramat kryminalny oparty na powieściach belgijskiego pisarza Georges’a Simenona. W serialu zobaczymy niezrównanego Rowana Atkinsona, który pokazuje swoją aktorską wszechstronność w roli genialnego, ale enigmatycznego nadinspektora Julesa Maigreta. Produkcja oczaruje widzów wciągającą fabułą, intrygującymi postaciami i klimatycznymi zdjęciami oraz zabierze fanów kryminałów do Paryża lat 50., aby rozwikłać niezliczone zagadki wymagające niezwykłych umiejętności śledczych. Seria składa się z dwóch pełnometrażowych odcinków, które zadebiutują 28 marca i 4 kwietnia o 22:30 na kanale Epic Drama.

Sprawdź godziny emisji serialu „Komisarz Maigret” w PROGRAMIE TV

Seryjny morderca prześladuje mieszkańców na paryskim Montmartrze w 1950 roku. Pięć kobiet nie żyje, ludzie boją się wychodzić po zmroku. Gazety pełne są przeróżnych teorii i spekulacji. Nadinspektor Maigret nie wpadł jeszcze na żadnen trop i znajduje się pod wielką presją… Tak rozpoczyna się 1. odcinek tego intrygującego dramatu kryminalnego. Jest to historia, w której detektyw ryzykuje wszystko – swoją karierę, reputację, a nawet życie wspólników – aby znaleźć winnego. 2. odcinek skupia się na morderstwie hazardzisty powiązanego z brutalnym gangiem z Czechosłowacji, którego członkowie rabują i zabijają bogatych paryżan.

Wcielając się w postać Maigreta, Atkinson odchodzi od swojego kultowego komediowego wizerunku znanego z produkcji takich jak „Jaś Fasola” czy „Czarna Żmija”. W przeciwieństwie do poprzednich kreacji aktora, Maigret to stoicki i metodyczny detektyw z niezachwianą wiarą w sprawiedliwość.

Aktor wnosi do postaci spokojną intensywność, umiejętnie poruszając się po zawiłościach charakteru Maigreta i trafnie oddając osobowość uwielbianego przez czytelników detektywa
z powieści Simenona.

W 1. sezonie na ekranie oprócz Atkinsona pojawią się również Shaun Dingwall (Znamię Kaina), Leo Staar (Z pamiętnika położnej), Lucy Cohu (Siostra królowej), Aidan McArdle (Księżna), David Dawson (Luther), Fiona Shaw (Harry Potter) i Rebecca Night (Wichrowe wzgórza).

Powieści o przygodach Maigreta wyróżniają się psychologiczną głębią, wielowątkową fabułą i postacią samego głównego bohatera – detektywa o przenikliwej intuicji, który zagłębia się w złożoność ludzkich zachowań, aby pojmać sprawców przestępstw. Georges Simenon, jeden z najpopularniejszych autorów XX wieku, napisał w sumie 75 powieści i 28 opowiadań z udziałem kultowego francuskiego detektywa. Cykl urzeka czytelników klimatycznymi historiami i nieoczywistymi postaciami, od pierwszej powieści „Maigret i goście z Europy Wschodniej” opublikowanej w 1931 roku, aż do ostatniej, „Maigret i pan Charles” z 1972 roku.

Sprawdź ofertę kanału Epic Drama w PROGRAMIE TV

„Komisarz Maigret” zabierze widzów w ekscytującą podróż do świata zbrodni i intryg już 28 marca
oraz 4 kwietnia o godzinie 22:30, wyłącznie na kanale Epic Drama.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *