Redakcja programu „19:30” z Nagrodą Mariusza Waltera

Główny program informacyjny Telewizji Polskiej zwyciężył w kategorii Wydarzenie roku w mediach, wśród nominowanych byli także: Jakub Sobieniowski z „Faktów TVN” oraz Katarzyna Włodkowska z „Gazety Wyborczej”. Nagrody zostały wręczone 15 marca podczas uroczystej gali w Muzeum Polin.

Sprawdź godziny emisji audycji „19:30” w PROGRAMIE TV

Kapituła Nagrody Mariusza Waltera doceniła redakcję programu „19:30” za przygotowanie w rekordowym tempie, pod presją czasu, oczekiwań społecznych i w trudnych warunkach formalnych alternatywy dla upolitycznionych „Wiadomości” oraz za dążenie do stworzenia profesjonalnego, obiektywnego i wiarygodnego programu informacyjnego, realizującego misję mediów publicznych.

Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie, jest ono dla nas niezwykle symboliczne. To właśnie o 19:30 21 grudnia zaczął się proces odbudowy mediów publicznych. Do Telewizji Polskiej po ośmiu latach wróciły informacje. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy na początku drogi, ta nagroda doda nam skrzydeł. Nie ma demokracji bez wolnych, silnych, niezależnych mediów – mówił odbierając nagrodę Tomasz Sygut, Dyrektor Generalny TVP SA w likwidacji.

Wśród nominowanych do Nagrody Głównej, w kategorii Osobowość medialna roku znalazła się też dziennikarka TVP – Justyna Dobrosz-Oracz (wcześniej „Gazeta Wyborcza)”.

Nagroda Mariusza Waltera została stworzona przez Fundację im. Bożeny i Mariusza Walterów pod koniec 2023 roku i jest przyznawana w czterech kategoriach: Nagroda Główna za Osobowość medialną roku, Wydarzenie roku w mediach, Nowy głos w mediach oraz Sport w mediach.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Program „19:30” jest emitowany na antenach TVP1, TVP Polonia i TVP Info od 21 grudnia 2023.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *