Premiera płyty i koncert Ms. Obsession w radiowej Czwórce

W piątek 27 października w audycji „Będzie głośno!” wystąpi Ms. Obsession – laureatka konkursu radiowej Czwórki i Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Artystka zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty „Manekin”, której premiera odbędzie się w dniu koncertu. Początek audycji o godz. 18.00.

Ms. Obsession, czyli Aleksandra Warchoł to artystka charakteryzująca się indywidualizmem, wnikliwością i refleksją nad życiem wewnętrznym człowieka. Zaczynała buntowniczo w rockowym zespole Cheap Wine, później był soulowy projekt Apple Tree (laureat Coke Live Fresh Noise w 2007 roku). Jednak dopiero jako Ms. Obsession, mogła w pełni dać wyraz swoim nieograniczonym, wyrazistym, niekiedy wręcz abstrakcyjnym wizjom. Choć tworzy w muzyce elektronicznej, w jej stylu można dostrzec inspiracje takimi artystami jak: Michael Jackson, Erykah Badu, Queen, Massive Attack, Jamie Woon, FKA Twigs, czy David Lynch, a nawet Salvador Dali.

To młoda, ale bardzo dojrzała artystka – mówi Damian Sikorski, pomysłodawca konkursu i gospodarz audycji „Będzie głośno” – kiedy usłyszałem ją po raz pierwszy poczułem świeżość w jej muzyce. To było coś naturalnego i niepisanego według schematu. Przekonała mnie, że tak ona czuje, że to jest prawdziwe. Jestem pewien, że przekonają się o tym także słuchacze Czwórki podczas premierowego koncertu.

W piątek 27 października Ms. Obsession wystąpi w ramach audycji Damiana Sikorskiego „Będzie głośno”. Artystka, podczas koncertu, zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Manekin”, której premiera przypada tego samego dnia.

Album ukaże się dzięki współpracy radiowej Czwórki z Agencją Muzyczną Polskiego Radia w ramach konkursu „Wydaj płytę z Będzie głośno”, organizowanego między 1 lipca a 15 sierpnia przez Czwórkę. Akcja, współfinansowana przez Narodowy Instytut Audiowizulany (NiNA), skierowana była do muzyków nieznanych szerszej publiczności. Należało spełnić dwa warunki: mieć gotowy materiał na płytę i nie być związanym kontraktem z wytwórnią fonograficzną. Nagrodą główną w konkursie było wydanie debiutanckiego krążka i koncert promocyjny.

Zgłosiło się ponad stu artystów. To były profesjonalnie przygotowane nagrania muzyki ambitnej z ciekawymi tekstami, od rocka, przez pop, elektro, hip-hop, reggae, aż po muzykę klasyczną – komentuje przebieg konkursu Damian Sikorski. – Pokazuje to, że mamy w Polsce wielu zdolnych muzyków, którzy pragną zaistnieć na scenie. Stąd niewykluczone, że to nie ostatnia taka inicjatywa.

Czwórka zaprasza do słuchania audycji o godz. 18.00 na stronie www.czworka.online, poprzez aplikację Player Polskie Radio i w systemie cyfrowym DAB+.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *