Inauguracja Womex 2017 na antenie radiowej Dwójki

W środę 25 października Dwójka – patron medialny Womex 2017 – przeprowadzi transmisję koncertu inauguracyjnego tej najważniejszej imprezy w branży world music. Początek o godz. 20.00.

Od 25 do 29 października Katowice będą gospodarzem jednego z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wydarzeń muzycznych – Womex 2017 (World Music Expo). Katowice są pierwszym polskim miastem, w którym odbędą się słynne Targi Muzyki Świata. Poprzednie edycje, zapoczątkowanej w 1994 r. imprezy, odbywały się m.in. w Berlinie, Sewilli, Budapeszcie czy Kopenhadze.

Womex to – jak podkreślają organizatorzy – najważniejsza impreza w branży world music, obejmującej muzykę tradycyjną, etniczną oraz folkową. Należy do ścisłej branżowej czołówki, obok MIDEM w Cannes czy Jazz Ahead w Bremie. Co roku przyciąga do wybranego miasta europejskiego tysiące jej wielbicieli z całego świata oraz setki artystów i przedstawicieli wytwórni, agencji koncertowych, festiwali, producentów instrumentów. W Katowicach spotkają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR). Patronat medialny nad Womex 2017 objął Program 2 Polskiego Radia.

25 października – dzięki transmisji z Sali Koncertowej NOSPR – słuchacze Dwójki będą mogli poczuć atmosferę koncertu inaugurującego tegorocznej imprezy. Wystąpią: Kapela Maliszów, Lautari i Vołosi z towarzyszeniem Aukso – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. Początek o godz. 20.00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *