Premiera serialu „Dom obietnic” na kanale Epic Drama

10 września o 21:30 na antenie Epic Drama swoją premierę będzie mieć jedna z największych niemieckich produkcji telewizyjnych ostatnich lat – „Dom obietnic”. Dramat obyczajowy twórców serialowego hitu „Babilon Berlin” jest kroniką codziennych wyzwań, smutków i radości bohaterów, z których część inspirowana jest prawdziwymi historiami ludzi zamieszkujących Berlin w latach 20. XX wieku – miasto w owym czasie naznaczone biedą i przestępczością. Serial porusza problemy społeczne, takie jak różnice klasowe i płciowe, ubóstwo, traumy rodzinne. Ukazuje także dzielnice naznaczone wojną, ale przede wszystkim pokazuje bohaterów, którzy żyją nadzieją na lepszą przyszłość.

Sprawdź godziny emisji serialu „Dom obietnic” w PROGRAMIE TV

Główną bohaterką jest młoda dziewczyna o imieniu Vicky, która w poszukiwaniu pracy przybywa do Berlina z małej wsi. Jej nadzieje i marzenia zderzają się z ponurą rzeczywistością – nie ma gdzie się zatrzymać ani kogo poprosić o pomoc. W końcu znajduje pracę jako sprzedawczyni w nowo powstałym domu towarowym Jonass.

W serialową Vicky wciela się debiutantka Naemi Florez, a jej ukochanego Harry’ego gra Ludwig Simon.

W obsadzie pojawiają się również: Alexander Scheer, Nina Kunzendorf, Valery Tscheplanowa, Amy Benkenstein, Paul Zichner i Samuel Finzi. Za reżyserię odpowiadają Sherry Hormann („Altes Land”, „Kochamy życie”) oraz Umut Dağ („Wiedeńska krew”, „Miejsce zbrodni”). Serial oparty jest na powieści „Torstraße 1” z 2012 roku, autorstwa wielokrotnie nagradzanej i bestsellerowej autorki Sybil Volks.

Różnorodna i bardzo liczna obsada tworzy kalejdoskop przeplatających się historii. Tak reżyserka Sherry Hormann wspomina swoje pierwsze spotkanie z aktorem Alexandrem Sheerem: – „Alexander był naszym pierwszym ogniwem w ogromnym zespole liczącym 108 postaci”.

Sprawdź ofertę kanału Epic Drama w PROGRAMIE TV

Z kolei o obsadzeniu w głównej roli Naemi Florez, wcześniej zupełnie nieznanej aktorki, mówi: – „Twarz Naemi wydaje się niedostępna, zimna i tajemnicza, ale to właśnie takie twarze kocha kamera, a w Naemi zakochała się od pierwszego wejrzenia”.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *