Premiera serialu „Koroner” na kanale 13 Ulica

We wtorek 16 kwietnia o 21:00 kanał 13 Ulica wyemituje pierwszy odcinek trzymającej w napięciu produkcji opowiadającej o lekarce medycyny sądowej, Jenny Cooper, która bada sprawy podejrzanych zabójstw na terenie Toronto. Pomimo prywatnej tragedii i problemów tytułowa bohaterka zawsze zrobi wszystko, by dotrzeć do prawdy.

Sprawdź ofertę kanału 13 Ulica w PROGRAMIE TV

Serial Koroner powstał na podstawie bestsellerowej serii książek M.R. Halla o tym samym tytule. Bohaterką produkcji jest Jenny Cooper (w tej roli Serinda Swan znana z Inhumans i Graczy) – lekarka medycyny sądowej badająca sprawy podejrzanych zabójstw na terenie Toronto. Jenny w pracy daje się poznać jako odważna i zdeterminowana poszukiwaczka prawdy. Dzięki swojej błyskotliwości, intuicji i zaangażowaniu wraz z detektywem Donovanem McAvoyem oraz patologiem dr. Dwayne’em Allenem tworzą zespół, który rozwiązuje najbardziej zagadkowe przypadki śmierci. Bohaterka nie ma łatwo w życiu prywatnym: zmaga się z zaburzeniami lękowymi wywołanymi śmiercią męża i jednocześnie samotnie wychowuje nastoletniego syna.

W pierwszych odcinkach Jenny musi zbadać przyczynę śmierci nastolatka przebywającego w zakładzie poprawczym, odwiedzić luksusowy apartament, w którym umarł potentat rynku narkotykowego oraz wziąć udział w śledztwie dotyczącym znalezionego w lesie rozczłonkowanego ciała. W międzyczasie wydarzenia z przeszłości nie dają jej o sobie zapomnieć i wypływają w najmniej oczekiwanych momentach.

W obsadzie serialu pojawią się m.in. Roger Cross (Dark Matter, Z archiwum X) jako Donovan “Mac” McAvoy w roli detektywa partnerującego Jenny; Eric Bruneau (Blue Moon) w roli Liama, nowego sąsiada głównej bohaterki i Ehren Kassam (DeGrassi: Nowy rocznik) jako Ross, czyli syn Jenny. Tamara Podemski (Gdzie diabeł mówi dobranoc) zagra Alison Trent, ekscentryczną koleżankę tytułowej bohaterki; Alli Chung (Dark Matter, The Expanse) pojawi się w roli Taylor Kim, bystrej i młodej detektyw z wydziału zabójstw; Lovell Adams-Gray (Second Jen) zagra dr. Dwayne’a Allena, idealistycznego patologa, a Saad Siddiqui (Korporacje przyszłości, Uprowadzona) pokaże się w roli dr. Neila Sharmy, psychiatry, który pomaga Jenny uporać się z jej demonami.

Polska premiera serialu Koroner już we wtorek 16 kwietnia o 21:00 na 13 Ulicy.

Źródło: NBCUniversal International Networks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *