Premiera serii „Dorastanie w świecie zwierząt” w National Geographic Wild

By przetrwać w dzikiej dżungli, zwierzęta zmuszone są do walki o terytorium, pożywienie i status. Jak w tak trudnym środowisku znaleźć w sobie matczyne uczucia? Seria „Dorastanie w świecie zwierząt” to pełna emocji podróż, która ukazuje życie młodych istnień od momentu przyjścia na świat, aż po dorosłość. To obraz budującej się więzi, bezgranicznej miłości, ale też trudnych rozstań. Premiera programu odbędzie się w niedzielę 14 stycznia o godz. 18:00 w National Geographic Wild.

Sprawdź godziny emisji serii „Dorastanie w świecie zwierząt” w PROGRAMIE TV

Różnice fizyczne i uwarunkowania geograficzne sprawiają, że proces wychowywania potomstwa jest zupełnie inny wśród różnych gatunków. Nowy program National Geographic Wild, pełen poruszających scen, ukazuje zaskakujące aspekty macierzyństwa w królestwie zwierząt.

W ugandyjskich lasach deszczowych widzowie poznają przeuroczą Willow, samiczkę szympansa. Najpierw kamery towarzyszą jej matce, gdy ta nosi młodą istotę w swoim łonie, a następnie ukazują moment narodzin. Willow pod czujnym i troskliwym okiem poznaje świat, przyswajając niezbędne umiejętności. W programie można zobaczyć pierwsze przygody Luny, małej uchatki. Życie od początku przysparza jej brutalnych trudności, jednakże dzięki swojej kochającej matce młoda istota opanuje wszystkie umiejętności, które są niezbędne, by sprostać wyzwaniom.

Piękno narodzin oraz dorastania zgoła inaczej wygląda w świecie największych żyjących zwierząt lądowych — słoni. Młoda Aria, po wielu miesiącach spędzonych w brzuchu swojej matki, wreszcie wita się ze światem. W czasie pory suchej słoniczka musi wraz z rodziną wyruszyć w wyczerpującą wędrówkę przez Zambię, aby znaleźć wodę i pożywienie. Dla Arii ta podróż stanowi ogromne wyzwanie. Na szczęście najmłodsza z rodu z napotkanymi trudnościami nie zostaje sama, bowiem u jej boku stoją: troskliwa mama oraz doświadczona życiem babcia.

Wszystkie te historie, choć zupełnie różne, łączy jedno — wspierająca matka, która stara się przygotować potomka do samodzielnego życia w świecie pełnym niespodzianek. Młode zwierzęta czeka nie tylko walka o przetrwanie, ale zabawa, radość oraz pewnego dnia — przedłużenie gatunku.

Sprawdź ofertę kanału National Geographic Wild w PROGRAMIE TV

Premiera sześcioodcinkowej serii „Dorastanie w świecie zwierząt” już w niedzielę 14 stycznia o godz. 18.00 w National Geographic Wild.

Źródło: The Walt Disney Company

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *