Premiera słuchowiska „Ciemności nie trzeba się bać” w Polskim Radiu Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom i Teatr Polskiego Radia zapraszają na premierę słuchowiska „Ciemności nie trzeba się bać” 18 lipca o godzinie 14.00. Scenariusz słuchowiska Anny Furmanowicz zajął III miejsce w konkursie „Mój świat” organizowanym przez Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Emisja na antenie Polskiego Radia Dzieciom odbędzie się 18 lipca – w Światowy Dzień Słuchania.

W słuchowisku, gdy zapada zmrok i gaśnie światło w pokoju małej Kasi, otoczenie staje się obce i przerażające. Bohaterki historii – Komoda i Szafa starają się wspierać i wspólnie zwalczyć strach przed wszechogarniającą ciemnością i nieznanymi dźwiękami.

„Ciemności nie trzeba się bać” nie tylko uczy dzieci, jak oswajać własne lęki, ale także zwraca uwagę, że aby odkryć w sobie talenty, wystarczy po prostu uwierzyć w siebie, bo wiara potrafi czynić cuda – mówi autorka scenariusza, Anna Furmanowicz. – Bajka porusza także tematykę zero-waste, edukuje dzieci, jak na nowo wykorzystywać zapomniane, stare przedmioty – dodaje.

W słuchowisku w reżyserii Adama Wojtyszki udział wzięli: Monika Pikuła, Magdalena Smalara, Joanna Halinowska, Marta Powałowska (dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom), Magdalena Dębicka, Marianna Kłos, Robert Kowalski.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *