Premiera spektaklu „Koronacja” w TVP2 HD

W niedzielę, 24 kwietnia o godzinie 23:25, w Studiu Teatralnym Dwójki premiera spektaklu „Koronacja”. W sztuce autorstwa Marka Modzelewskiego w reżyserii Sebastiana Chondrokostasa zagrają: Piotr Ligienza, Marcin Bosak, Irena Sierakowska, Agata Wątróbska, Magdalena Kuta, Tomasz Sapryk, Anna Chodakowska, Aleksandra Bożek oraz Sebastian Stankiewicz.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Główny bohater „Koronacji” to trzydziestoletni lekarz, chłopak z prowincji, przeniesiony w wielkomiejskie środowisko, który żyje w przeświadczeniu, że wszystko mu się w życiu udało.

Jednak sam bohater przeżywa rozczarowanie zdając sobie sprawę, że w swoim życiu raczej spełniał oczekiwania i nadzieje innych, nie realizując własnych potrzeb i ambicji. Relacje między nim a rodzicami, siostrą, żoną i kochanką są napięte co prowadzi do uległości i z biegiem czasu rodzi się w nim potrzeba buntu.

Postrzega swoje życie w sposób subiektywny i wyimaginowany. Widzi siebie w dwóch postaciach – między innymi w osobie Króla. Jest to „alter ego” bohatera, który w sposób ironiczny, przewrotny, szczery, a czasem po prostu bardzo złośliwy komentuje niemal każde zachowanie i wypowiadane kwestie, obnażając tym samym zakłamanie, w jakim bohater zdecydował się żyć. Sztuka jest groteską, a jej literacki walor polega na znakomitych dialogach i ciekawych relacjach między postaciami, które w sposób ironiczny budzą u widza uśmiech.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *