Premiera spektaklu „Trójkąt bermudzki” w TVP1

W poniedziałek, 21 września o godz. 21.00, po wakacyjnej przerwie Teatr Telewizji zaprasza do Jedynki na pierwszy tej jesieni premierowy spektakl. Widzowie obejrzą „Trójkąt bermudzki” Marka Kochana w reżyserii Bodo Koxa.

Sprawdź godziny emisji Teatru Telewizji w PROGRAMIE TV

W okolicach Bermudów, na niezamieszkanej wyspie, rozbija się samolot pasażerski. Z katastrofy lotniczej cało wychodzą tylko Mirosław i Radomir. Obaj w średnim wieku. Motywem powracającym w ich wypowiedziach jest katastrofa samolotu, którą przeżyli. Na wyspie objawia się malkontencki charakter Mirosława, Radomir powoli staje się obiektem jego kpin i drwin. Mirosław pragnie zwiedzać zabytki kultury prekolumbijskiej, która ma być dla niego natchnieniem. Ma się za lepszego od Radomira i odmawia współpracy przy budowie tratwy ratunkowej. Radomir chce się ratować i jest gotowy do działania, za to Mirosławowi na tym nie zależy. Wymyśla ciągle nowe drwiny i pretensje.

Żongluje motywami z polskiej kultury i nabija się ze wszystkich świętości. Mirosław śni o ludobójstwie. Budzi się z krzykiem, który jest parafrazą kwestii Pana Młodego z Wesela Stanisława Wyspiańskiego.

Nagle rozbitkom ukazuje się Piękna Pani i Mirosław zmienia zdanie przystępując do planu ratunkowego Radomira. Wspólnie budują tratwę, jednak pierwsze wodowanie nie udaje się. Obaj chcą zrobić dobre wrażenie na Pięknej Pani i rywalizują o względy jedynej kobiety na wyspie. Pewnego dnia kobieta budzi się, a Mirosława nigdzie nie ma. Radomir rzuca się na Piękną Panią, gdy na wyspie pojawiają się piraci.

Reżyseria: Bodo Kox, autor scenariusza: Marek Kochan, zdjęcia: Arkadiusz Tomiak, scenografia: Wojciech Żogała, kostiumy: Katarzyna Adamczyk, montaż: Milenia Fiedler, opracowanie muzyczne: Joanna Fidos.

Obsada: Radosław Pazura (Mirosław), Cezary Pazura (Radomir), Anna Karczmarczyk (Piękna Pani).

Bodo Kox – reżyser filmowy i telewizyjny, scenarzysta, aktor. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Studiował także na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi, a także w Wajda School w Warszawie. Zrealizował seriale: „2XL” (2013) oraz „Ludzi i Bogów” dla Telewizji Polskiej. Jego debiutem reżyserskim w Teatrze Telewizji była „Amazonia” Michała Walczaka (2015).

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

„Trójkąt bermudzki”, Teatr Telewizji TVP1, 21 września 2020 o godz. 21.00

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *