Sprzątanie świata z Radiem ZET

Radio ZET zaprasza w sobotę, 19 września br., do Wałbrzycha na wspólne „Sprzątanie świata”. W programie liczne konkursy, zabawy i warsztaty edukacyjne, a z okazji 30. urodzin stacji zostanie posadzonych 30 symbolicznych drzew.

Już od 26 lat w trzeci weekend września odbywa się polska edycja „Sprzątania świata”. Akcję zapoczątkowano w 1989 roku w Australii („Clean Up The World”). Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

W tym roku w Wałbrzychu akcja odbędzie się pod hasłem „Sprzątanie świata z Radiem ZET”. W najbliższą sobotę na Rynku będzie można odwiedzić Eko-miasteczko, w którym czekają rozmaite atrakcje dla całych rodzin. Wśród nich m.in.: edukacyjna strefa recyklingu, eko-rowery, zabawy zręcznościowe, gdzie będzie trzeba wykazać się zarówno celnym okiem, jak i wiedzą z zakresu ochrony środowiska; warsztaty, na których powstaną ekologiczne detergenty, wystawa dzieł sztuki powstałych ze „śmieci”, czy konkursy z nagrodami i interaktywne quizy. Eko-miasteczko będzie czynne w godzinach 11-17.

O godzinie 12.30 obok Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Limanowskiego 12 dziennikarze Radia ZET wraz prezydentem Wałbrzycha, Romanem Szełemejem, i mieszkańcami posadzą symboliczne trzydzieści drzew – grabów kolumnowych. Ich liczba nie jest przypadkowa, bowiem już 28 września Radio ZET skończy 30 lat.

Relacje z akcji do usłyszenia na antenie Radia ZET i zobaczenia w mediach społecznościowych.

Źródło: Eurozet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *