Premiera „Taina i Strażnicy Amazonii” w POLSAT JimJam

Poznaj Tainę, strażniczkę lasu i jej przyjaciół – małpkę Catu, kondora królewskiego Pepe oraz najmłodszą z całej grupy przyjaciół Suri, która jest małym i sympatycznym jeżykiem. Spotkanie z nimi będzie okazją do przeżycia wielu zabawnych i pouczających przygód oraz odkrycia tajemnic największego na świecie lasu deszczowego – Amazonii. Wszystkie zwierzęta zamieszkujące dżunglę wiedzą, że gdy tylko będą potrzebować pomocy, Taina przybędzie na ratunek, jeśli tylko dotrze do niej ustalony sygnał „Cru-Cru”. Bajka uczy dzieci szacunku dla zamieszkującej inne rejony ziemi ludności oraz imponującego królestwa zwierząt. Każdy odcinek niesie ze sobą przesłanie o tym jak ważne są szacunek, przyjaźń i troska o naturę. Animacja powstała w oparciu o nagradzane filmy familijne, które były emitowane w ponad 40 krajach na całym świecie. Seria „Taina i Strażnicy Amazonii” będzie emitowana od 15 marca w dni powszednie o 7:54, 10:58 i 18:00, a w weekendy o 18:00 tylko w POLSAT JimJam.

Sprawdź godziny emisji audycji „Taina i Strażnicy Amazonii” w PROGRAMIE TV

W środku Amazonii rośnie Wielkie Drzewo, w którym mieszkają Taina i jej przyjaciele. Wszystkie zwierzęta żyjące w dżungli wiedzą, że gdy okrzyk „Cru-cru” dotrze do Wielkiego Drzewa, otrzymają pomoc od Tainy. Dziewczynka jest zawsze gotowa, by zmierzyć się z każdym wyzwaniem!

Bohaterowie mają wiele frajdy przeżywając fascynujące przygody, ale mierzą się też z wieloma niebezpieczeństwami, próbując ochronić faunę i florę lasu deszczowego. Śledząc losy Tainy i jej przyjaciół, najmłodsi widzowie poznają środowisko amazońskiej dżungli i tym samym poszerzą swoją wiedzę o tym wyjątkowym miejscu na świecie.

W jednym z odcinków Suri chce zatrzymać znalezioną biedronkę, ale Taina próbuje jej wytłumaczyć, że zwierzęta nie są niczyją własnością. Nagle słyszą sygnał „Cru-cru” – okazuje się, że zaginęła Juju, mała niebieska papuga ara! Taina i przyjaciele obiecują mamie papużki, że odnajdą zgubę. Szybko okazuje się, że malucha zamknął w klatce rudowłosy chłopiec, ale to nie jedyne zmartwienie bohaterów.

W innym odcinku Suri odczuwa smutek, że jest najmłodsza spośród przyjaciół Tainy i przez to nie może pomagać mieszkańcom lasu tak bardzo, jakby tego chciała. Towarzysze tłumaczą jej, że dorastanie wymaga czasu, kiedy znów dociera do nich sygnał „Cru-cru”. Tym razem pomocy potrzebuje młody delfin, który chciał przepłynąć przez niebezpieczną Pororokę – przesmyk łączący rzekę i morze. Niestety sprawa wymknęła się spod kontroli, dlatego Taina wraz z załogą przybywają mu z odsieczą.

Sprawdź ofertę kanału POLSAT JimJam w PROGRAMIE TV

Bohaterowie stawiają czoła wielu przeszkodom, pokazując widzom różnorodność gatunkową Amazonii, która stanowi ponad połowę wszystkich lasów deszczowych oraz największy i najbogatszy gatunkowo obszar na naszej planecie. Taina wraz z przyjaciółmi stoi na straży bezpieczeństwa puszczy i jej mieszkańców. Ich przygody uczą dzieci przyjaźni, wzajemnego szacunku oraz troski o naturę. Przeżywają przy tym ekscytujące przygody, pełne radości i dobrej zabawy!

Źródło: POLSAT JimJam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *