Serial kostiumowy „Sanditon” w TVP2

Od poniedziałku, 15 marca TVP2 zaprasza widzów na nowy serial kostiumowy „Sanditon”, oparty na ostatniej, niedokończonej powieści Jane Austen.

Sprawdź godziny emisji serialu „Sanditon” w PROGRAMIE TV

„Sanditon” to miejsce, w którym zachodzą przemiany społeczne i ekonomiczne, początku XIX wieku. Rybacka miejscowość za sprawą przedsiębiorczego wizjonera Toma Parkera (Kris Marshall), zmienia się w tętniący życiem, nadmorski kurort, do którego z prowincji przenosi się Charlotte Haywood (Rose Williams). Młoda kobieta rozpoczyna tam pełne intryg, romansów i zaskakujących zdarzeń, nowe życie. Poznaje m.in. Lady Denham (Anne Reid), pannę Georginę Lambe (Crystal Clarke), czarnoskórą spadkobierczynię pokaźnej fortuny i Sidneya Parkera (Theo James), z którym połączy ją płomienne uczucie.

Serial jest wielowątkową sagą. Fabuła serialu wiernie oddaje różnice klasowe, uczucia i ambicje małomiasteczkowego, angielskiego społeczeństwa.

Serial dla BBC First wyreżyserowali Olly Blackburn, Lisa Clarke i Charles Sturridge, a scenariusz na podstawie powieści Jane Austen napisał Andrew Davies, dwukrotny laureat Emmy.

Sprawdź ofertę kanału TVP2 w PROGRAMIE TV

Losy bohaterów „Sanditon” będzie można śledzić od poniedziałku do czwartku, o godzinie 21:50 w TVP2. Serial jest także dostępny w TVP VOD.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *