Premiera „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher” na Epic Drama

Oto śledztwa w wielkim stylu! Twórcy „Zagadek kryminalnych panny Fisher” przedstawiają nową, współczesną pannę Fisher: ucieleśnienie stylu, uroku i zamiłowania do przygody. Dotąd Peregrine Fisher nie miała w życiu określonego celu i imała się wielu mało satysfakcjonujących prac — teraz los sprawił, że ma okazję zacząć wszystko od nowa. Czy powtórzy sukces swojej słynnej ciotki i stanie się równie sprytną i skuteczną prywatną detektywką? Premiera serialu „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher” 1 czerwca o 21:30 na kanale Epic Drama.

Sprawdź godziny emisji serialu „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher” w PROGRAMIE TV

Jest rok 1964. Słynna ciotka Phryne, której Peregrine Fisher nigdy nie poznała, zaginęła na terenie Papui-Nowej Gwinei. Jej ogromny spadek trafia w ręce siostrzenicy, która postanawia pójść w jej ślady. Teraz nowa panna Fisher musi udowodnić, że jest na tyle błyskotliwa, by stać się światowej klasy prywatnym detektywem. Pomagają jej w tym wyjątkowe kobiety z Klubu Poszukiwaczek Przygód, do którego należała także Phryne. Peregrine, choć z natury nieustraszona i łamiąca zasady, jest także zabawna i uroczo skromna. Pomimo niepowodzeń w wielu zawodach – fryzjerki, maszynistki i sprzedawczyni – instynkt przetrwania pozwolił jej utrzymać się na powierzchni. Z dużym bagażem doświadczeń Peregrine jest doskonale przygotowana na nowe, pełne wyzwań życie. Samodzielność, wrodzona ciekawość, uczciwość i wyostrzone poczucie sprawiedliwości – wszystko to składa się na doskonałą umiejętność rozwiązywania zagadek kryminalnych.

Już na początku swojej nowej kariery Peregrine będzie musiała stawić czoła skomplikowanym zagadkom. Gwiazda muzyki i jej pomocnik zostają porażeni prądem podczas występu w rozrywkowym programie telewizyjnym. Sytuacja nie wygląda na nieszczęśliwy wypadek. W sprawę zamieszany jest były partner Peregrine, Eric, i to on staje się głównym podejrzanym. Innym razem nowa panna Fisher dostaje się do ściśle tajnej, rządowej placówki naukowej. Na jej terenie stoi rozbity samochód, w którym pani detektyw odnajduje zamarzniętą na śmierć kobietę. Czy Peregrine uda się dotrzeć do sprawców tych zabójstw?

W tytułowej roli występuje Geraldine Hakewill, znana z takich produkcji jak Szaleństwa młodości, Zmyślony czy Disclosure. W pozostałych rolach pojawiają się Joel Jackson (Dżungla, Bitwa o Gallipolli) jako detektyw James Steed, Catherine McClements (W pętli życia, Szczury wodne) jako Birdie Birnside, Luisa Mignone (Wenthworth. Więzienie dla kobiet, Gdybyś tu był) jako Violetta Fellini, Katie Robertson (Incydent w Kettering, Rosehaven) jako Konstabl Connor czy Greg Stone (Ziemia van Diemena, Oranges And Sunshine) jako nadinspektor Sparrow.

Sprawdź ofertę kanału Epic Drama w PROGRAMIE TV

Co ciekawe, zarówno Luisa Mignone, jak i Greg Stone zagrali także w serialu o pierwszej pannie Fisher. Mignone wcieliła się w Concettę Fabrizi, natomiast Stone – w magika, Pana Sheridana. Za reżyserię serialu odpowiadają Fiona Banks, Kevin Carlin oraz Lynn Hegarty, natomiast scenariusz stworzyła m.in. Deb Cox, która napisała także kilka odcinków pierwowzoru serii.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *