Premierę „Strażaków” obejrzało ponad 3,3 mln widzów

Pierwszy odcinek nowego serialu „Strażacy” w sobotę 28 lutego 2015 roku był liderem w swoim paśmie w obu grupach wiekowych, zarówno pod względem widowni, jak i udziałów. Macieja Zakościelnego i Jakuba Wesołowskiego w strażackich zmaganiach obejrzało ponad 3,3 mln widzów (prawie 21% udziałów w rynku). A powtórkę w niedzielę – kolejne 2 mln widzów.

Pierwszy odcinek „Strażaków – pierwszego polskiego serialu rozgrywającego się w środowisku Ochotniczej Straży Pożarnej – TVP1 HD premierowo pokazała w sobotę 28 lutego o godzinie 20:25. Historie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami odgrywają w serialu m.in.: Maciej Zakościelny, Jakub Wesołowski, Weronika Rosati, Marta Ścisłowicz i Olaf Lubaszenko.

W „Strażakach”, główny bohater – aspirant Adam Wojnar (w tej roli Maciej Zakościelny) – bierze udział w akcji, która kończy się tragedią. Jeden z jego kolegów trafia do szpitala i walczy o życie, a sam Adam zostaje oskarżony o niesubordynację. Sprawę bada specjalna komisja, a młody strażak opuszcza na kilka tygodni jednostkę w Warszawie i wyjeżdża do Żyrardowa, gdzie ma przeprowadzić szkolenie w OSP. Tymczasem narzeczona Adama (Weronika Rosati) dostaje stypendium i wylatuje do USA.

Wojnar na prowincji spotyka piękną i niezależną Magdę (Marta Ścisłowicz), która dzieli jego życiową pasję i dowodzi jednostką straży pożarnej. Czy Adam zostanie w OSP na dłużej i właśnie tam odnajdzie prawdziwe szczęście? Tego widzowie TVP1 HD mogą dowiadywać się w każdą sobotę o godzinie 20:25.

To pierwszy polski serial o strażakach, najpopularniejszej grupie zawodowej w Polsce! – zaznacza Dyrektor TVP1, Piotr Radziszewski. – Jestem pewien, że stanie się kolejnym hitem Jedynki. Świetna obsada, dynamiczne akcje i… miłość.

Rok temu w tym samym paśmie pokazywany był w Jedynce serial „Komisarz Alex”, który odnotował wtedy prawie 3 mln widzów i 18,36% udziałów w oglądalności. Oznacza to, że „Strażacy” zyskali już na starcie o ponad 390 tys. widzów więcej. W dodatku dobre wyniki odnotowała też powtórka pierwszego odcinka: pokazywana w niedzielę, 1 marca, o godzinie 17:30: ponad 2 mln widzów (udziały 14,7%).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *