Premierowe odcinki serii „Psi patrol” na CBS Reality

„Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka” – to powiedzenie zna każdy. Nie wszyscy jednak wiedzą, że często specjalnie szkolone psy wykonują zadania, od których zależy życie i zdrowie wielu ludzi – pomagają dbać o bezpieczeństwo na ulicach, w więzieniach, w górach, na lotniskach i na granicach państw. Śladami takich właśnie czworonogów i ich opiekunów podążają twórcy serii dokumentalnej „Psi patrol”, na którą CBS Reality zaprasza od 20 lutego, w dni powszednie od godziny 14:00 (po cztery odcinki).

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym CBS Reality

W każdym z odcinków widzowie będą mogli poznać kilka psów i ich opiekunów. Seria przedstawiać będzie nie tylko pracę wyszkolonych czworonogów, ale także wyjątkowe relacje łączące psy z ich opiekunami. W końcu te zwierzęta są zdolne do niezwykłych rzeczy – potrafią wyczuć narkotyki, czy ładunki wybuchowe i bez wahania rzucają się w pościg za przestępcami – a wszystko to tylko za słowa pochwały opiekuna, zabawkę lub przysmak.

W pierwszym odcinku poznamy pracownika służby więziennej, Maurice’a, który pracuje z Tedem – czteroletnim owczarkiem niemieckim o niezwykle wrażliwym węchu. Ted z łatwością jest w stanie wyczuć nawet najmniejsze ilości marihuany – kiedy Maurice rusza z nim na przeszukanie celi lub sprawdzenie poczty, ma pewność, że owczarek w kilka sekund wykryje obecność zabronionych substancji.

W jednym z kolejnych odcinków poznamy Tanka – psa, który został wyszkolony do tropienia i obezwładniania przestępców. Tank doskonale sprawdza się nawet w najtrudniejszych sytuacjach – wszyscy kryminaliści stają się posłuszni, kiedy widzą wyszczerzone w swoją stronę ostre zęby czworonoga.

Na premierowe odcinki serii dokumentalnej „Psi patrol” CBS Reality zaprasza od 20 lutego, w dni powszednie od godziny 14:00 (po cztery odcinki). Kontynuacja w marcu.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *