Premierowy koncert Lanberry w Trójce i online

Na swoim koncie ma zwycięstwo na festiwalu w Opolu i wiele nominacji do Fryderyków. Twierdzi, że w muzyce pop można mieszać wiele wpływów. Lanberry, bo o niej mowa, już w najbliższą niedzielę, 6 lutego, zaśpiewa w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce. Początek wydarzenia o godz. 19.05. Transmisja na antenie Programu 3 Polskiego Radia, a także – w formie streamingu wideo – na Facebooku i kanale YouTube stacji oraz stronie trojka.polskieradio.pl. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności – z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zaproszenia można zdobyć słuchając Trójki.

Lanberry to pseudonim 34-letniej Małgorzaty Uściłowskiej – piosenkarki, autorki tekstów i kompozytorki. Artystka debiutowała w 2005 roku singlem „Podpalimy świat”, z którym dotarła do 19. miejsca na AirPlay-Top – liście najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. 4 marca 2016 roku wydała debiutancki album studyjny zatytułowany po prostu „Lanberry”, na którym znalazły się m.in. single „Każdy moment” i „Bunt”. Reedycję płyty promował singiel „Piątek”, który odniósł sukces komercyjny, stając się pierwszym utworem w karierze piosenkarki w pierwszej dziesiątce listy AirPlay.

W 2018 roku Lanberry wydała drugą płytę „miXtura”, która przyniosła jej cztery nominacje do nagrody Fryderyk, m.in. za „popowy album roku”. W 2020 roku ukazał się jej trzeci longplay „Co gryzie panią L?”. W tym samym roku artystka wygrała konkurs „Premiery” na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (z utworem „Plan awaryjny”) i ponownie była nominowana do Fryderyków – tym razem w kategoriach „autor roku” i „kompozytor roku”.

Najnowsza piosenka wokalistki, zatytułowana „Nocny Express”, łączy indiepopowy klimat z melodyjnym gitarowym graniem. – Myślę, że to jest odpowiedni moment, aby pokazać nieco bardziej rockową duszę, aczkolwiek to nadal jest pop. Zawsze twierdzę, że w popie można zmieszać absolutnie wszystko – mówiła Lanberry w Polskim Radiu.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *