Najważniejsze imprezy w biathlonie tylko w Telewizji Polskiej

Telewizja Polska pozyskała prawa do transmisji najważniejszych imprez w biathlonie na najbliższe cztery lata. Najbardziej widowiskowa dyscyplina sportów zimowych zagości jedynie na antenach Telewizji Polskiej już od sezonu 2022/23. Telewizja Polska posiada wyłączne prawa na terenie Polski na lata 2022-26.

Sprawdź godziny transmisji Pucharu Świata w biathlonie  w PROGRAMIE TV

W każdym sezonie będzie można zobaczyć: 58 biegów Pucharu Świata, 12 konkurencji Mistrzostw Świata (bez roku 2026 – w roku olimpijskim nie jest rozgrywany czempionat globu) oraz Mistrzostwa Europy. To minimum 74 transmisje w sezonie, ponad 100 godzin relacji w kanale TVP Sport, na stronie tvpsport.pl oraz aplikacji TVP Sport. Dodatkowo Telewizja Polska posiada także prawa do: letnich Mistrzostw Świata, Mistrzostw Świata juniorów oraz do cyklów – IBU Cup i IBU Cup Junior. Co najważniejsze – nadawca publiczny posiada wyłączne prawa na terenie Polski na lata 2022-26!

Biathlon na wyłączność w Telewizji Polskiej to wspaniała wiadomość dla fanów z całej Polski. Kolejna dyscyplina, tym razem najbardziej widowiskowa spośród sportów zimowych, dołącza do portfolio TVP. To potwierdza, że nie zwalniamy tempa w pracy nad doskonaleniem naszej oferty. Przez najbliższe cztery lata, telewizja publiczna pokaże biegi Pucharu Świata oraz zawody Mistrzostw Świata i Europy. Każdy sezon to ponad 100 godzin relacji z widowiskowych zawodów. Wspaniała oprawa, najlepsi eksperci oraz pełna dostępność gwarantują widzom Telewizji Polskiej niezapomniane przeżycia, a nam satysfakcję z realizacji misji jaka na nas spoczywa. Biathlon w TVP to sukces będący nagrodą za ciężką i profesjonalną pracę – powiedział Jacek Kurski, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej S.A.

Biathlon to wielkie widowisko sportowe w bardzo nowoczesnym wydaniu z częstymi zwrotami akcji, bardzo dobrze realizowane telewizyjnie i ze znakomitą grafiką. To kolejna ważna licencja, którą ostatnio zakupiliśmy na coraz trudniejszym rynku praw sportowych. Wcześniej uzyskaliśmy na wyłączność pakiet lekkoatletyczny na lata 2024-29 oraz indywidualne Mistrzostwa Europy na żużlu na lata 2022-25. Obiecuję, że to nie koniec dobrych wiadomości – podkreślił Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Nabycie praw oznacza powrót biathlonu do TVP Sport, który pokazywał najważniejsze zawody w tej dyscyplinie w latach 2010-2014. Najbardziej widowiskowa konkurencja sportów zimowych była obecna na antenach TVP podczas Igrzysk Olimpijskich. Srebrny medal Tomasza Sikory w biegu ze startu wspólnego podczas IO w Turynie w 2006 roku był transmitowany w TVP1. Także podczas rozpoczynających się w piątek igrzysk w Pekinie, widzowie Telewizji Polskiej będą mogli śledzić zmagania biathlonistek i biathlonistów w TVP1 i TVP Sport.

Sprawdź ofertę kanału TVP Sport w PROGRAMIE TV

Międzynarodowa Unia Biathlonu jest zachwycona wiadomością, że transmisje wydarzeń biathlonowych najwyższej rangi powracają do Telewizji Polskiej do 2026 roku. Wiedząc, jak entuzjastycznie polscy widzowie podchodzą do sportów zimowych, mamy szczerą nadzieję, że transmisje w kanale otwartym i współpraca z TVP oraz naszym partnerem Eurovision Sport będą początkiem nowej ery biathlonu w Polsce – dodał Olle Dahlin, Prezydent Międzynarodowej Unii Biathlonu (IBU).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *