Premiera drugiego sezonu serii „Ciemna strona świata” w National Geographic

Mariana van Zeller, nieustraszona dziennikarka śledcza, powraca na antenę National Geographic z drugim sezonem serii dokumentalnej „Ciemna strona świata”. Tym razem przeprowadza śledztwo nad najbardziej opłacalnymi gałęziami czarnego rynku, m.in. handlem narkotykami, nielegalną chirurgią plastyczną czy internetowymi oszustwami randkowymi. Uzbrojona jedynie w kamerę i legitymację reporterską podejmuje ryzyko konfrontacji z bezwzględnymi handlarzami, by poznać mechanizmy obrotu dolarem w podziemiu. Premiera w niedzielę 13 lutego o godz. 22.00 w National Geographic.

Sprawdź godziny emisji audycji „Ciemna strona świata” w PROGRAMIE TV

Pomimo usilnych działań organów ścigania z całego świata, każdego roku szara strefa obrotu dolarem rośnie w siłę. Do tej pory ten nielegalny półświatek był nieznany opinii publicznej, jednak dzięki odwadze i determinacji tak odważnych reporterek, jak Mariana van Zeller, mechanizmy rządzące czarnym rynkiem przestają być tajemnicą.

W lutym na antenie kanału National Geographic pojawi się nowy, drugi już sezon serii dokumentalnej „Ciemna strona świata”. Dziennikarka przenika do owianego złą sławą przemytniczego podziemia, by dowiedzieć się, jak funkcjonują różne gałęzie nielegalnych działalności. Nierzadko z narażeniem życia odkrywa kolejne szlaki czarnego rynku, dokumentując swoją trasę – od badań nad poszlakami, aż do wniknięcia w szeregi grupy przestępczej. W każdym odcinku prowadzi inne dochodzenie, dokumentując rozmowy z przestępcami i ich biznesy, warte miliony.

Drugi sezon serii liczy aż 10 godzinnych odcinków. Każdy z nich relacjonuje inne śledztwo dziennikarki.

Mariana van Zeller rusza tropem: randkowych oszustów, handlu metamfetaminą, nielegalnej chirurgii plastycznej, kradzionych samochodów, handlu marihuaną, gangów motocyklowych, ugrupowań nazistowskich, amazońskiej mafii oraz morskiego piractwa.

Sprawdź ofertę kanału National Geographic w PROGRAMIE TV

Premierowe odcinki nowego sezonu „Ciemna strona świata 2” oglądać można już od 13 lutego, w każdą niedzielę o godz. 22.00 w National Geographic.

Źródło: The Walt Disney Company

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *