Sezon wakacyjny na FOX wcale nie będzie sezonem ogórkowym. Widzowie zobaczą premierowy, pierwszy sezon serialu “Punkt zapalny”, opowiadającego o prokuratorach, którzy zostają przydzieleni do zbadania strzelaniny o podłożu rasowym, oraz czwarty sezon “Jeźdźca bez głowy” – horroru na podstawie współczesnej adaptacji opowiadania Washingtona Irvinga Legenda o Sennej Kotlinie z 1820 roku.

Śledź szczegóły w programie telewizyjnym kanału FOX

“PUNKT ZAPALNY 1”, sezon 1

Strzelaniny o podłożu rasowym są niemal chlebem powszednim w USA, a rozwiązywaniu spraw kryminalnych nie sprzyjają napięte nastroje społeczne. Mający premierę w Polsce na FOX serial “Punkt zapalny” pokazuje niebezpieczne konsekwencje dwóch incydentów z bronią w małym miasteczku w Karolinie Północnej, sprawdzając jednocześnie stan amerykańskiego systemu wymiaru sprawiedliwości.

Miasto zmaga się z medialną i społeczną burzą po tym, jak czarnoskóry policjant Joshua Beck (Tristan Wilds, “The Wire”) śmiertelnie postrzela białego, nieuzbrojonego studenta. Zanim miasto oswoi się z tragedią, zostaje ujawnione zaniedbane morderstwo afroamerykańskiego nastolatka, otwierając rany, które grożą ostrymi podziałami w społeczności lokalnej.

Do wyjaśnienia sprawy zostają powołani czarnoskórzy prokuratorzy, którzy muszą podejść do niej w sposób obiektywny, zmagając się jednocześnie z presją społeczną, jak i własnymi podejrzeniami. Po bliższym zapoznaniu się z oboma przypadkami, śledczy zaczynają przypuszczać, że na ukryciu niektórych ich wątków może zależeć wysoko postawionym politykom, w tym gubernator Karoliny Północnej – Patricii Eamons (Helen Hunt, “Lepiej być nie może”, “Cast Away – poza światem”). Eaemons uczestniczy w twardej walce o reelekcję, a niedawna strzelanina w jej stanie czyni ją jeszcze trudniejszą

Obok głównej pary bohaterów: Ashe Bell (Sanaa Lathan, “Contagion – Epidemia strachu”), Trestona Perry’ego (Stephan James, “Zwycięzca”) oraz Helen Hunt w roli gubernator Patricii Eamons, w serialu zobaczymy m.in. Richarda Dreyfussa (“Szczęki”, “Bliskie spotkania trzeciego stopnia”) jako Arlena Coxa – potentata na rynku nieruchomości, Willa Pattona (“Wrogie niebo”, “Armageddon”) jako szeryfa Daniela Platta i Jill Hennessy (“Mroczna dzielnica”) w roli Alicii Carr.

Premiera: poniedziałek, 10 lipca, godzina 21:00
Emisja: poniedziałek, godzina 21:00

“JEŹDZIEC BEZ GŁOWY 4”, sezon 4

Drugą propozycją FOX na lipiec jest “Jeździec bez głowy”, który powraca z czwartym, przełomowym sezonem pełnym tajemniczych postaci, nadprzyrodzonych mocy i poszukiwaniu prawdy o życiu Świadków.

Wskrzeszony po 250-letnim śnie Ichabod Crane (Tom Mison, “Połów szczęścia w Jemenie”) poświęca życie i wykorzystuje nadprzyrodzone zdolności do walki ze złymi siłami, które nękają miasteczko Sleepy Hollow. Jednak po śmierci jego partnerki i przyjaciółki Abbie Mills oraz niezwykłych wydarzeniach poprzedniego sezonu, świat Crane’a wywraca się do góry nogami. Został wyprowadzony z miasta przez tajemniczą grupę, obiecującą postawić go na czele walczącej ze złem organizacji, zorganizowanej setki lat temu przez samego George’a Washingtona.

Ichabod Crane znajduje się teraz w zupełnie innym mieście, pracuje z nowymi sojusznikami i stawia czoła nowym, pozaziemskim istotom, czyhającym na tych, którzy chcą im przeszkodzić w niszczeniu świata.

Premiera: niedziela, 16 lipca, godzina 20:05 (2 odcinki)
Emisja: niedziela, godzina 20:05 (2 odcinki)

MARATON NA FOX

“Legion”, sezon 1
Emisja: sobota, 15 lipca, godzina 22:00 (4 odcinki) oraz niedziela, 16 lipca, godzina 22:00 (4 odcinki)

“Outcast: Opętanie”, sezon 1
Emisja: sobota, 22 lipca, godzina 22:00 (5 odcinków) oraz niedziela, 23 lipca, godzina 22:00 (5 odcinków)

“Outcast: Opętanie”, sezon 2
Emisja: sobota, 29 lipca, godzina 22:00 (5 odcinków) oraz niedziela, 30 lipca, godzina 22:00 (5 odcinków)

Źródło: FOX Networks Group