Prezes TVP wręczył nagrody najlepszym programom

Honorowe dyplomy Zarządu TVP za najlepszy wynik oglądalności w ośmiu kategoriach telewizyjnych w roku 2014 wręczył prezes TVP, Juliusz Braun, zespołom i twórcom Telewizji Polskiej.

W kategorii „Program informacyjny” dyplom odebrał zespół „Teleexpressu” w TVP1 za 7 mln 334 tys. widzów 6 stycznia ub. roku. W kategorii „Dokument i reportaż” palma pierwszeństwa przypadła „Sprawie dla reportera” Elżbiety Jaworowicz za 3 mln 914 tys. widzów programu z 16 stycznia. Kategorię „Publicystyka” wygrał „Tomasz Lis na żywo” w TVP2 – edycja z 27 stycznia osiągnęła 3 mln widzów. Wśród polskich seriali fabularnych zwycięzcą okazało się „Ranczo” w TVP1 – odcinek emitowany 13 kwietnia obejrzało ponad 6,5 mln widzów. Natomiast najlepsze wśród „Wieloodcinkowych seriali” było „M jak Miłość” w TVP2 – ponad 7,5 mln widzów 1 kwietnia. Z kolei wśród „Programów rozrywkowych” liderem okazał się „Rolnik szuka żony” w TVP1, którego odcinek z 23 listopada oglądało prawie 4 mln 841 tys. widzów. Podwójnym rekordzistą sportowym (bo równocześnie też zwycięzcą w kategorii „Rekord Roku”) była transmisja skoków narciarskich z igrzysk w Soczi, która 15 lutego do TVP1 przyciągnęła 10 mln 444 tys. widzów.

We wszystkich przypadkach w rankingu oglądalności brano pod uwagę jedynie jeden najlepszy wynik każdej pozycji programowej. Nagrody Zarządu TVP wręczone zostały po raz drugi w historii.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *