Produkcje Telewizji Polskiej na targach MIPCOM w Cannes

Telewizja Polska podczas 30. międzynarodowych targów telewizyjnych MIPCOM prezentuje swoje najnowsze i najlepsze produkcje w ofercie handlowej. Targi – w których uczestniczy ponad 13,5 tys. osób z ponad 100 krajów świata, w tym około 4,6 tys. kupujących i 2 tys. wystawców – odbywają się w Cannes, w tym roku w dniach 13-16 października.

To najważniejsze coroczne spotkanie branży audiowizualnej – osób odpowiedzialnych za zakup i sprzedaż filmów fabularnych, seriali, formatów, filmów dokumentalnych i animacji. Nie mogło na nim zabraknąć Telewizji Polskiej – mówi Juliusz Braun, Prezes Zarządu TVP S.A.

Ważnym polskim akcentem podczas tegorocznej konferencji MIPCOM był panel poświęcony Polsce, który odbył się w 15 października w ramach cyklu GLOBAL HOTSPOTS, pod tytułem „EXPANDING HORIZONS IN POLAND: POLAND – AN UNDISCOVERED GEM”. Producenci i przedstawiciele stacji telewizyjnych opowiadali o współpracy z ZDF i National Geographic m.in. na przykładach filmów „II Wojna Światowa”, „Sensacje XX wieku” czy też koprodukcji z BBC „Dzwony wojny”.

Międzynarodowi partnerzy TVP – BBC, ZDF i National Geographic – wielokrotnie podkreślali podczas prezentacji znakomitą współpracę z polską telewizją publiczną.

„II Wojna Światowa” to dwuczęściowy film dokumentalny powstały w koprodukcji niemieckiej ZDF i Telewizji Polskiej z dużym udziałem Polaków, m.in.: Andrzeja Wajdy, Romana Polańskiego oraz najwybitniejszych polskich historyków. W panelu poświęconym współpracy TVP i ZDF uczestniczył Stefan Brauburger z ZDF i Andrzej Godlewski z TVP1.

Drugim przykładem współpracy międzynarodowej TVP jest projekt prowadzony z National Geographic. Telewizja Polska i National Geographic zamierzają zrealizować 10 nowych odcinków serii „Sensacje XX wieku” Bogusława Wołoszańskiego. Emisja planowana jest na przyszły rok na antenach obydwu telewizji.

Z kolei „Dzwony wojny” to epicka opowieść, realizowana w 100. rocznicę I wojny światowej. To już kolejna koprodukcja z udziałem BBC Worldwide i TVP, realizowana po sukcesie poprzedniej koprodukcji obu stacji, serialu „Szpiedzy w Warszawie”.

TVP ma w Cannes własne stoisko, na którym przedstawiciele Biura Handlu prezentują najnowsze i najlepsze produkcje filmowe TVP. Wśród propozycji znajdują się filmy fabularne, koprodukcje oraz produkcje formatowe, a także pozycje dokumentalne, animowane i muzyczne. Na bogatą ofertę handlową TVP składają się m.in.: „Czas honoru”; „Ranczo”, ale także premierowe produkcje, jak np. „Fotograf” i „Służby specjalne”. W ofercie jest też najnowsza produkcja TVP „O mnie się nie martw”. Z dużym zainteresowaniem spotkały się filmy poświęcone tematyce Holokaustu, w tym m.in.: „Dziewczęta z Auschwitz”, „Portrecista”, „Listy Sendlerowej”, a także nowy film dokumentalny „Dotknięcie Anioła” w reżyserii Marka Tomasza Pawłowskiego – historia żydowskiego chłopca, który razem z rodziną cudem ocalał z Holokaustu.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *