Program informacyjny “Zbliżenia” z TVP Bydgoszcz, “Interwencje Jolanty Erol” z TVP Warszawa w kategorii publicystyka i reportaż “Bezduszny system” Fabiana Zająca z TVP Szczecin – to laureaci nagród Grand Prix 21. Przeglądu i Konkursu (PiK) Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP.

Zespół bydgoskich “Zbliżeń” nagrodę za najlepszy program informacyjny zdobył po raz drugi z rzędu i po raz czwarty w historii PiK (poprzednio na 7., 14. i 20. PiK) i jest absolutnym liderem w tej kategorii. Coroczne spotkanie Oddziałów Terenowych TVP odbyło się tym razem w w Opalenicy k/Poznania.

Poza spotkaniami i dyskusjami z jurorami i telewizyjnymi fachowcami, poświęconymi nagradzanym gatunkom telewizyjnym, największym zainteresowaniem cieszyło się panelowe spotkanie Jarosława Gugały z Wydarzeń” Polsatu, Kamila Durczoka z “Faktów” TVN-u i Piotra Kraśki z “Wiadomości” TVP, którzy dyskutowali m.in. o zagrożeniu telewizyjnych programów informacyjnych tabloidyzacją.

Poza Grand Prix Jury przyznało również I i II Nagrody oraz Wyróżnienia:

1. W kategorii: PROGRAM INFORMACYJNY

§ I Nagroda dla Zespołu programu “Obiektyw” z TVP Białystok

§ II Nagroda dla Zespołu programu “Informacje” z TVP Olsztyn

§ Wyróżnienie dla Zespołu programu “Informacje” z TVP Kielce

2. W kategorii: PROGRAM PUBLICYSTYCZNY

  • I Nagroda dla Krzysztofa Karmana z TVP Lublin za program “Polska samorządna”
  • Jury przyznało wyjątkowo dwie II Nagrody ex aequo:

o Magdzie Kamińskiej z TVP Łódź za program “Łódzkie forum”

o Brygidzie Frosztędze-Kmiecik z TVP Katowice za program “Mama, tata równi w pracy i w domu”

§ Wyróżnienie dla Bogumiła Radajewskiego z TVP Bydgoszcz za program „Astroregion”

3. W kategorii: PROGRAM KULTURALNY

W tej kategorii Jury nie przyznało Grand Prix.

  • I Nagroda dla Olgi Michalec z TVP Lublin za program “Próby”
  • II Nagroda dla Anny Kochnowicz z TVP Poznań za program “Gorączka czerwcowej nocy”
    Wyróżnienia dla:

o Romana Wasiluka z TVP Białystok za zdjęcia do programu “Świętość jest w nas”

o Wojciecha Kuski z TVP Gorzów Wielkopolski za program “Ekstraklasa kulturalna”

o Waldemara Patlewicza i Marcina Jałowego z TVP Katowice za program “Śląskie czyta”

4. W kategorii: REPORTAŻ

  • I Nagroda dla Moniki Meleń z TVP Kraków za “Stanisława i Stasia”
  • Druga Nagroda dla Ilony Małek i Pawła Pezdana z TVP Rzeszów za “Chce się żyć”
  • Dwa równorzędne wyróżnienia dla:

o Hanny Kordalskiej-Rosiek z TVP Gdańsk za “Iluzjonistę”

o Sylwii Nieckarz z TVP Opole za “Zdobyć koronę”.

Źródło: Telewizja Polska