„Przyjdzie Mordor i nas zje” w Teatrze Radia RDC

Teatr Radia RDC zaprasza na kolejną odsłonę cyklu słuchowisk czytanych przy udziale publiczności. Tekst „Przyjdzie Mordor i nas zje” zostanie wystawiony na Scenie Dużej Teatru Powszechnego w poniedziałek 27 października 2014 roku o godzinie 19:00. Transmisja na antenie Polskiego Radia RDC.

Słuchowisko „Przyjdzie Mordor i nas zje” to druga odsłona cyklu Teatru Radia RDC. Spektakl w reżyserii Pawła Łysaka został przygotowany przez artystów warszawskiego Teatru Powszechnego. Na scenie pojawią się: Jacek Braciak, Jacek Beler, Eliza Borowska, Joanna Drozda, Michał Jarmicki oraz Piotr Stramowski. Scenariusz w adaptacji Pawła Sztarbowskiego powstał na podstawie fabularyzowanego reportażu Ziemowita Szczerka „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia słowian”, za którą autor został nagrodzony Paszportem Polityki w kategorii: Literatura. O oprawę muzyczną zadba zespół Mięśnie.

„Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia słowian” to ekstremalna wyprawa na Ukrainę, pełna mrożących krew w żyłach przygód, zaskakujących zwrotów akcji i wisielczego humoru. 
Autor bezlitośnie i bezczelnie patrzy na naszych wschodnich sąsiadów i gdy już się wydaje, że możemy patrzeć na nich z pełną 
pogardy wyższością, okazuje się, że Szczerek pisze nie tyle o Ukrainie, co o naszych wyobrażeniach o niej, o polskich zapędach kolonizacyjnych i podszytej fałszem fascynacji miejscami, w których możemy leczyć nasze polskie kompleksy.

Teatr Radia RDC, którego premierowe słuchowisko pt. „Pokój do wynajęcia” w reżyserii Adama Wojtyszko zostało nadane ze Studia Muzycznego im. Agnieszki Osieckiej, rozpoczął działalność we wrześniu br.

Źródło: Polskie Radio RDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *