Dokument o Andrzeju Gołocie premierowo w TTV (zdjęcie)

Polska premiera dokumentu o sportowcu, który walczy z przeciwnikiem w ringu na równi z własnymi słabościami. Na tydzień przed pożegnalną walką pokazową Andrzeja Gołoty z Danellem Nichollsonem kanał TTV wyemituje film dokumentalny „Endrju”.

25 października 2014 roku w Częstochowie pożegnalną walkę pokazową stoczy Andrzej Gołota – czterokrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Żona boksera – Mariola Gołota, mówi o tej walce, że jest to podziękowanie dla kibiców.

Jestem przekonana, że niemal każdy zna nazwisko Gołota, ponieważ jest ono częścią szeroko pojętej kultury masowej. Mimo wielu spektakularnych walk Andrzej Gołota był i nadal jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Polaków na świecie. Cieszę się, że w tym zwrotnym dla niego momencie na naszej antenie pokażemy dokument, który przedstawi legendę boksu i jego żonę, również bohaterkę tego filmu – zachęca Lidka Kazen, dyrektor programowa telewizji TTV.

ttvendrju

Film dotyka kwestii uniwersalnych, zrozumiałych dla każdego odbiorcy – uczuć i emocji, takich jak miłość, troska o rodzinę, ambicje, strach, złość. Stara się sięgnąć głębiej w bohatera i znaleźć odpowiedź na pytanie, jakie cechy pozwoliły stoczyć walki bokserskie w USA o mistrzowski pas, a jednak poddać się i zawrócić, dlaczego nie radził sobie z presją, popularnością i własnymi słabościami?

Po raz pierwszy Andrzej Gołota i jego żona Mariola wyrazili zgodę na realizację filmu o sobie. „Endrju” przybliża sylwetkę sportowca, jakiego nie znamy. Po raz pierwszy spoglądamy na Gołotę nie jak na boksera, ale przede wszystkim człowieka. Film ukazuje samotność sportowca w brutalnym świecie na styku mediów i zawodowego boksu, ale też człowieka, który by wyjść do walki, najpierw musi uporać się z „demonami przeszłości” i stoczyć walkę z samym sobą – mówi o swoim filmie Tomasz Blachnicki, jeden z reżyserów filmu „Endrju”.

„Endrju”

Premiera: sobota, 18 października, godzina 20:00

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *