ProfiAuto Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski pod patronatem Motowizji

Drugi rok z rzędu Motowizja została patronem medialnym ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Dzięki temu na antenie stacji ponownie będzie można śledzić rywalizację w ramach najważniejszego cyklu sportu samochodowego w Polsce.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

Kompaktowy sezon 2020 był pierwszym, w którym Motowizja objęła patronat medialny nad RSMP. Widzowie mogli obserwować rywalizację o tytuł mistrzowski między Jarim Huttunenem i Grzegorzem Grzybem w różnorodny sposób. Głównym punktem były relacje z każdej eliminacji w magazynie RSMP Raport, będącym stałym punktem ramówki Motowizji od 2018 roku. Dodatkowo krótkie podsumowania można było znaleźć w magazynie Motowizja Sport PL – od tego roku pod nazwą Motorsport Wizja. W serii Inmotorsport.tv Originals pojawiały się dokumenty z cyklu RSMP Story, pokazującego przygotowania do sezonu, a także same rajdy “od kuchni”. Na antenie Motowizji pojawiały się także autorskie filmy dokumentalne, dotyczące historii każdego rajdu, mające również na celu pokazanie rywalizacji od innej strony. Miało to miejsce między innymi dzięki współpracy z Wojciechem Majewskim, wybitnym dziennikarzem motoryzacyjnym, zajmującym się rajdami od lat  90. Swoje ogromne archiwa oraz pokłady wspomnień – także na temat Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – otwiera przed widzami w swoim autorskim programie Moto Archiwum Wojtka Majewskiego. W 2020 roku Motowizja emitowała także krótkie podsumowania rajdów bezpośrednio z miejsca akcji.

Podobne działania są zaplanowane na sezon 2021. Na antenie Motowizji ponownie zobaczymy RSMP Raport oraz dokumenty autorstwa Inmotorsport.tv, a Wojciech Majewski ma wciąż sporo historii do opowiedzenia w swoim Moto Archiwum. Pierwszy odcinek RSMP Raport 2021 już 30 kwietnia, godz. 20:00. O dalszych planach będziemy informować bliżej rozpoczęcia sezonu.

Ten ruszy 23 kwietnia w Świdnicy od 49. edycji Rajdu Świdnickiego-KRAUSE, który zakończył ubiegłoroczną rywalizację. W maju najlepsze polskie załogi rajdowe będą walczyć w Rajdzie Nadwiślańskim. Czerwiec będzie stał pod znakiem szutrów. Najpierw udamy się na Litwę na Rajd Zemaitija, a później cała europejska śmietanka zjedzie do Mikołajek, gdzie swoją bazę będzie miał 77. Rajd Polski obchodzący w tym roku jubileusz stulecia. Po miesięcznej przerwie zawodnicy wystartują w 30. Rajdzie Rzeszowskim, a we wrześniu w Rajdzie Śląska. Sezon zakończy się w dniach 15-17 października 46. Rajdem Koszyc na Słowacji.

Bardzo się cieszę, że Motowizja już drugi rok z rzędu obejmuje patronat medialny nad cyklem ProfiAuto RSMP. To kanał, który tworzy zgrany zespół pasjonatów sportów motorowych, a to zawsze gwarantuje ciekawe materiały i profesjonalne podejście do prezentowanych tematów. Do tego na antenie Motowizji można oglądać praktycznie wszystkie konkurencje sportów motorowych począwszy od kartingu, motocrossu, żużla a na wszelakich odmianach sportu samochodowego kończąc – mówi Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego.

W ubiegłym roku Motowizja dostąpiła ogromnego zaszczytu bycia patronem medialnym Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Przedłużenie naszej współpracy o kolejny rok to dowód zaufania Polskiego Związku Motorowego dla naszej pracy na rzecz polskiego motorsportu. Sam startuję w ramach HRSMP dlatego z jeszcze większą uwagą oglądałem i będę oglądać nasze propozycje programowe z każdej eliminacji. Nie ma w Polsce innego kanału, który tak mocno promowałby polski motorsport – dodaje Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *