Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka na Cavaliadzie Tour

Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka zapraszają na relacje i specjalne audycje plenerowe z Cavaliada Tour – największych międzynarodowych zawodów jeździeckich w Polsce. Rywalizacja będzie odbywać się kolejno w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Sopocie oraz Krakowie. Szczegóły na stronie oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia. Zaproszenia na wydarzenie można zdobyć słuchając Programu 1 Polskiego Radia i radiowej Trójki.

Już w najbliższy weekend na antenach Programu 1 Polskiego Radia oraz radiowej Trójki będzie można słuchać materiałów reporterskich oraz audycji specjalnych m. in. w Programie 3 Polskiego Radia „Koń, jaki jest, każdy słyszy – Cavaliada 2023 w Polskim Radiu”. Nie zabraknie także informacji związanych z konkurencjami i pokazami oraz rozmów z organizatorami, zawodnikami i uczestnikami. Materiały z tego największego święta jeździeckiego będą dostępne także w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

O wydarzeniu w Programie 1 Polskiego Radia będzie można usłyszeć w czwartek, 16 listopada w „Kronice sportowej” oraz serwisach sportowych, a także w „Ekspresie Jedynki”. 17 listopada „Ekspres Jedynki” (godz. 15.00) odbędzie się ze studia plenerowego na warszawskim Torwarze, a dzień później plenerowe wydanie audycji „Jedyne Takie Miejsce” (godz. 9.00). Relacje podsumowujące Cavaliadę Tour będzie można usłyszeć w „Kronice sportowej” (godz. 22.35) oraz w serwisach sportowych. O wyjątkowym święcie jeździectwa usłyszeć będzie można także 19 listopada w audycji „Przy muzyce o sporcie” (godz. 19.00) oraz w niedzielnych serwisach sportowych.

Audycje z Cavaliady Tour pojawią się również na antenie radiowej Trójki. O tajnikach jeździectwa i warszawskich zawodów opowiadać będą dziennikarze radiowej Trójki – Piotr Firan i Dariusz Urbanowicz (17 listopada, „Zapraszamy na Weekend” w godz. 10.00-13.00 i 19 listopada „Spotkania Trzeciego Stopnia” w godz. 14.00-16.00).

Słuchacze będą mieli okazję wysłuchać także relacji z wydarzenia w czwartek, 16 listopada w audycji „Zapraszamy do Trójki” (między godz. 15.00 a 18.00), w piątek w „Porze na Trójkę” (między godz. 6.00 a 8.45) oraz w sobotę, 18 listopada w „Trzymaj z Trójką” (między godz. 16.00 a 19.00). Podsumowanie wydarzenia w audycji „Trzecia Strona Medalu” (między g. 16.00 a 18.00). W internecie dostępna będzie również seria podcastów poświęconych Cavaliadzie i tematyce związanej z jeździectwem autorstwa Dariusza Urbanowicza.

Cavaliada Tour to jedno z największych wydarzeń z cyklu halowych zawodów jeździeckich w Polsce, które autoryzowane jest przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Rywalizację zawodników będzie można zobaczyć w czterech miastach: w Warszawie (16-19.11.2023), Poznaniu (7-10.12.2023), Sopocie (1-4.02.2024) oraz Krakowie (22-25.02.2024), gdzie odbędzie się jej wielki finał. Konkursy rozgrywane w Warszawie, Poznaniu i Krakowie zaliczane są do Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej.

Podczas wydarzenia odbędzie się Konkurs Barier – o wzrastającym stopniu trudności o nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego, którego patronatem medialnym jest Polskie Radio.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *