Program „Nie wierzę politykom” w TVP INFO

3 maja 2015 roku na antenie TVP INFO zadebiutuje nowy program publicystyczny „Nie wierzę politykom”, omawiający zjawiska społeczno-polityczne w długofalowej perspektywie. Program poprowadzą: Maciej Gdula, Michał Kozłowski i Magda Szcześniak, a gościem pierwszego spotkania będzie Edwin Bendyk.

„Nie wierzę politykom” to program publicystyczny, który bieżące wydarzenia społeczno-polityczne pokaże w szerokim kontekście tak, by dostrzec w nich symptomy głębszych problemów. To studyjny program, kierowany do młodego widza, dający mu rzadką w telewizji okazję do wysłuchania spokojnej rozmowy. Para prowadzących traktuje tematy całościowo, a zaproszona osoba naświetla go z ciekawej, autorskiej perspektywy. Do programu zapraszane będą osoby o niekwestionowanym dorobku, znane – choć niekoniecznie ze sceny politycznej.

Tworząc program stawiamy sobie za cel mówienie głośno o kształcie naszej rzeczywistości. Chcemy szukać źródeł problemów i rekonstruować rozwój procesów, które doprowadziły Polskę do stanu, w jakim dziś się znajduje. Chcemy pokazywać, że bieżące problemy zawsze zanurzone są w szerszym kontekście i zależą od całych grup złożonych czynników. Nie interesuje nas polityka partii i nazwisk, bo wiemy, że rozwiązywanie prawdziwych problemów jest trudniejsze niż korekta w składzie rady ministrów – zapowiada Maciej Gdula. – Dlatego nie zapraszamy polityków. Będziemy rozmawiać z ekspertami, humanistami i ekonomistami – ludźmi wiedzącymi dużo o świecie. Ludźmi, którzy dzięki swojej niezależności będę śmiało i po imieniu wskazywać na trudności i patologie naszej rzeczywistości – dodaje Maciej Gdula.

Prowadzącymi nowy program TVP INFO będą: Maciej Gdula – socjolog, publicysta, członek zespołu Krytyki Politycznej; Michał Kozłowski – filozof, socjolog, związany z kwartalnikiem „Bez Dogmatu” oraz Magda Szcześniak – kulturoznawczyni, członkini redakcji czasopisma „Widok. Teorie i praktyki kultury wizualnej”. Gościem pierwszego odcinka będzie Edwin Bendyk – dziennikarz, publicysta, specjalizujący się w tematyce cywilizacyjnej.

„Nie wierzę politykom”

Premiera: niedziela, 3 maja, godzina 18:55
Emisja: niedziela, godzina 18:55

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *