Program „Pokolenie X: świat to za mało” na National Geographic Channel

Czas ponownie odpalić wehikuł czasu! Tym razem prześledzimy wszystkie najważniejsze wydarzenia, jakie wywarły wpływ na ukształtowanie się pokolenia X, czyli osób urodzonych w latach 1961-1981. Zobaczymy, jak narodziny kultury masowej, rozwój nowych technologii, przewroty polityczne i społeczne na zawsze zmieniły ich życie. „Pokolenie X: świat to za mało” premiera w niedzielę, 31 lipca 2016 roku, na antenie National Geographic Channel.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Często nazywani outsiderami, poszukujący sensu własnej egzystencji, pracujący od świtu do zmierzchu, choć odrzucający wyścig szczurów i przesadny konsumpcjonizm – generacja X. To wszyscy ci, którzy urodzili się gdzieś między „baby boomers” a „millennialsami” – pokolenie lat 1961-1981 – w Polsce nazywane również „pokoleniem PRL”. W nowym programie dokumentalnym „Pokolenie X: świat to za mało”, prześledzimy wszystkie najważniejsze wydarzenia, jakie miały wpływ na ukształtowanie się przedstawicieli tej generacji. Dowiemy się, w jaki sposób rozwój technologii – począwszy od kieszonkowego kalkulatora aż po narodziny Google’a – przewroty społeczne i polityczne czy powstanie kultury masowej zmieniły ich codzienność. Jak na nowo zdefiniowali pojęcie rodziny, a także sposób postrzegania osób odmiennej rasy czy podejście do praw kobiet. Ponownie będziemy świadkami ustąpienia Richarda Nixona – pierwszej w historii rezygnacji z urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych, zobaczymy panikę, jaką wywołały w społeczeństwie coraz częstsze zachorowania na AIDS, które nie zdarzały się już tylko wśród „zwykłych” obywateli, ale również w świecie gwiazd Hollywood.

W każdym z odcinków widzowie obejrzą wywiady z przedstawicielami pokolenia X, wśród których warto wymienić choćby Courtney Love, Sarah Palin, Kevina Smitha czy Juliana Assange’a.

„Pokolenie X: świat to za mało” premiera w niedzielę, 31 lipca o godzinie 21:30, na antenie National Geographic Channel.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *