„Przeklęte złoto” na Discovery Channel

Śmiałkowie już od wieków zapuszczają się w najbardziej niedostępne miejsca na świecie. Wzorem filmowego Indiany Jonesa wielu z nich eksploruje odległe łańcuchy górskie, ukryte jaskinie czy gęste lasy deszczowe, w poszukiwaniu znajdujących się tam skarbów. W programie „Przeklęte złoto” kamery Discovery towarzyszyć będą grupie łowców fortuny, którzy wyruszą w serce gór Kolumbii Brytyjskiej, gdzie być może znajdują się ogromne złoża złota wartości miliardów dolarów. Legendarnego skarbu strzeże śmiercionośna indiańska klątwa. Czy grupie poszukiwaczy uda się szczęśliwie dotrzeć w niedostępny obszar i wydobyć złoto? Premiera programu „Przeklęte złoto” we wtorek, 26 kwietnia 2016 roku, na Discovery Channel.

W 1890 roku całą Kanadę obiegły plotki o ogromnych złożach złota, znajdujących się w Górach Nadbrzeżnych. Pewien Indianin miał jako jedyny znać drogę do północnoamerykańskiego El Dorado – niedostępnej kopalni skrytej w dolinie Pitt Lake. Nigdy nikomu nie zdradził dokładnego położenia skarbu. Dlatego od ponad stu lat setki łowców fortuny wyrusza w to miejsce, chcąc odnaleźć złoto i na zawsze odmienić swoje życie. Niektórzy wierzą, że skarbu strzeże starożytna indiańska klątwa, gdyż wielu poszukiwaczy poniosło śmierć na stromych górskich stokach. Czy to może być prawda?

W programie „Przeklęte złoto” kamery Discovery Channel towarzyszyć będą szóstce doświadczonych łowców fortuny, którzy głęboko wierzą, że to właśnie im uda się zdjąć klątwę i wydobyć legendarny skarb. W skład zespołu wchodzą m.in. emerytowany policjant, historyk i alpinista. Każdy z nich jest doskonale przygotowany do wyprawy i posiada rozległą wiedzę na temat faktów i mitów związanych ze złotem Pitt Lake. Mężczyźni mają zaledwie kilka tygodni, aby zmierzyć się z nieprzyjaznym terenem, nieprzewidywalną pogodą i nieznanym. Opracowują śmiały plan, który być może pozwoli raz na zawsze rozwiązać zagadkę i odnaleźć legendarny skarb. Żeby tego dokonać będą musieli jednak przejść szereg trudnych prób w jednym z najdzikszych obszarów Kanady.

Czy mężczyznom uda się odnaleźć zaginioną kopalnię? Co wspólnego ze złotem mogą mieć tajemniczy obcy? Czy gorączka złota nie uderzy im zanadto do głów?

„Przeklęte złoto”

Premiera: wtorek, 26 kwietnia, godzina 22:00

Źródło: Discovery Networks CEEMEA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *