„Przybysze” – pierwszy norweski serial HBO Europe w HBO GO i HBO

Przybysze to najnowsza i jednocześnie pierwsza norweska produkcja oryginalna HBO Europe. Jest to satyryczny serial science fiction, którego akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Jego twórcami są Anne Bjørnstad i Eilif Skodvin (twórcy Lilyhammer). Nicolai Cleve Broch i Krista Kosonen wystąpią w rolach głównych. Premiera serialu Przybysze odbędzie się 21 sierpnia w HBO GO.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Na całym świecie dochodzi do serii niewytłumaczalnych zdarzeń. Nad oceanem rozbłyska światło i zaczynają wyłaniać się z niego ludzie z przeszłości. Każdy z nich przybywa z innego okresu historii: epoki kamienia, ery Wikingów i końca XIX wieku. Nikt nie rozumie jak to możliwe, a ludzie z przeszłości nazywani „przybyszami” nie pamiętają, jak przenieśli się w czasie. Jedno jest pewne – przybywa ich coraz więcej i nie ma dla nich drogi powrotu.

Kilka lat później Alfhildr (Krista Kosonen) z ery Wikingów zaczyna pracować z wypalonym zawodowo detektywem Larsem Haalandem (Nicolai Cleve Broch) w ramach policyjnego programu integracji. Podczas śledztwa w sprawie morderstwa przybysza z przeszłości natrafiają na trop szeroko zakrojonego spisku, który może wyjaśnić przyczynę masowej migracji ludzi z innych epok.

Pomysłodawcami i autorami scenariusza utrzymanego w humorystycznej konwencji serialu kryminalnego HBO Europe Przybysze (Beforeigners) są twórcy międzynarodowego przeboju telewizyjnego Lilyhammer – Anne Bjørnstad i Eilif Skodvin. W rolach głównych w produkcji wystąpili: Nicolai Cleve Broch (Rozgrzeszenie, Max Manus) oraz Krista Kosonen (Blade Runner 2049), którzy wcielą się w postać Larsa Haalanda i Alfhildr Enginnsdottir.

W obsadzie znalazła się także wielokrotnie nagradzana aktorka Agnes Kittelsen (Max Manus, Wyprawa Kon-Tiki) jako była żona Larsa – Marie, Stig Henrik Hoff (Coś, Śniegi wojny) jako kurier rowerowy Tommy, Ágústa Eva Erlendsdottir (Pan Bjarnfreðarson) jako przyaciółka Alfhildr – Urd, Stig Amdam (seriale Occupied, Rozgrzeszenie) jako szef policji Harald Eriksen, Odd-Magnus Williamson (Wyprawa Kon-Tiki, serial Aber Bergen) jako oficer policji portowej Jeppe, Herbert Nordrum (serial Match, Amundsen) jako HC – właściciel sex clubu oraz Oddgeir Thune (Occupied) jako Navn. W produkcji wystąpili również: Ylva Bjørkaas Thedin (Føniks) jako nastoletnia córka Larsa – Ingrid, Kyrre Haugen Sydness (Łowcy głów, Lilyhammer) jako Gregers – nowy partner byłej żony Larsa, Ragnhild Gudbrandsen (Occupied) jako koleżanka Larsa i Alfhildr – Wenche, Lavrans Haga (Komandor Treholt i grupa specjalna Ninja) jako kolega Alfhildr i Larsa – Jørn oraz Eili Harboe (Thelma) jako Ada.

Serial Przybysze (Beforeigners) wyreżyserował uznany norweski filmowiec Jens Lien, którego fabularny debiut Jonny Vang miał premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie w 2003 roku. Jego kolejny film Kłopotliwy człowiek był pokazywany w ramach prestiżowej sekcji Tygodnia Krytyki Filmowej w 2006 roku w Cannes. Dramat ten zdobył uznanie widzów i krytyków oraz szereg nagród filmowych i został uznany za jeden z najwybitniejszych norweskich filmów dekady.

Obraz produkowany został przez spółkę Rubicon TV będącą częścią Endemol Shine Group. Producentami wykonawczymi z ramienia HBO są Hanne Palmquist, Steve Matthews oraz Antony Root.

Premiera pierwszego norweskiego serialu HBO Europe Przybysze (Beforeigners) odbędzie się 21 sierpnia w HBO GO. Emisja na antenie HBO zaplanowana została od września. Serial liczyć będzie 6 odcinków.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *